ضرورت حمایت از انتشارات و چاپخانه‌های بومی

  • جمعه, 24 خرداد 1398 ساعت 07:14
  • منتشرشده در چاپ

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بر ضرورت حمایت از چاپخانه‌های استان تاکید کرد و گفت: در صنعت چاپ و نشر، حمایت از انتشارات و چاپخانه‌های بومی باید مدنظر باشد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت در بازدید از مجتمع چاپ نفیس سمنان اظهار داشت: با حمایت از چاپخانه های بومی،  هم به توسعه فعالیت های این حوزه کمک می شود و هم موجبات رشد اقتصادی از این طریق فراهم خواهد شد.

در این بازدید که سیما رجبی معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز حضور داشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان فعالیت ها و مشکلات این مجتمع قرار گرفت و با مدیر آن به گفت و گو نشست.

مدیر مجتمع چاپ نفیس سمنان در این بازدید گزارشی از فعالیت ها و توامندی های این مجتمع بیان کرد و گفت: دراین مجتمع در حال حاضر ٩ نفر جذب کار و استغالزایی شده است.

جعفر طاهریان، توان این مجتمع را در عرصه چاپ و نشر بالا توصیف کرد و گفت: برای توسعه فعالیت ها یک ساختمان جدید در حال احداث است که تاکنون بیش از ٩ میلیارد ریال صرف احداث آن شده است.

وی خواستار حمایت از صنعت بومی چاپ استان شد و گفت: تاخیر در پراخت مطالبات توسط برخی از دستگاههای اجرایی و نیز انجام فعالیت های چاپی برخی دستگاهها در استانهای دیگر از مشکلات صنعت چاپ استان سمنان و این مجتمع است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در ادامه از تجهیزات، امکانات و تولیدات چاپی این مجتمع دیدن کرد و ساختمان در حال ساخت مجتمع چاپ نفیس را مورد بازدید قرار داد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)