آیین‌نامه انتقال چاپ به وزرات صنعت قبل از تصویب در مجلس نیازمند بازنگری است

  • شنبه, 22 تیر 1398 ساعت 09:42
  • منتشرشده در چاپ

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ با انتقاد از دخالت اندک صنف در تنظیم لایحه انتقال چاپ به وزرات صنعت و تنظیم آیین‌نامه گفت: اتحادیه چاپخانه‌داران باید قبل از تصویب این آیین‌نامه در مجلس بازنگری در آن را از دولت مطالبه کند.

به گزارش چاپ و نشر؛ بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ، در گفت‌وگو با تسنیم،‌ با اشاره به انتقال بخشی از صنعت چاپ به وزارت صمت در سه سال گذشته و نامعلوم بودن سرانجام تصویب آیین‌نامه در مجلس گفت: توافق‌نامه انتقال بخش صنعتی صنعت چاپ به وزارت صمت میان دو وزارتخانه فرهنگ و ارشاد و صنعت، معدن و تجارت دو سال پیش به امضا رسید و برای تأیید به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است، اما ما به عنوان صنف چاپ نقشی در تنظیم مفاد آیین‌نامه‌ای که برای تایید به مجلس رفته است، نداشتیم.

بیشتر بخوانید:

سرنوشت انتقال چاپ در ابهام 

صنعت چاپ سرگردان میان فرهنگ وصنعت

وی ادامه داد: طبق این توافق‌نامه قرار بر این شد که  امور تأسیس،‌ صادرات و واردات محصولات و دستگاه‌‌های چاپ به وزارت صنعت‌ واگذار شود‌، اما تنها در مرحله نخست تصمیم‌گیری از ما نظرخواهی کردند که این اقدام خوب است یا نه‌، درباره موانع و مشکلاتی که ممکن است پیش آید،‌ هیچگاه هم‌اندیشی صورت نگرفت‌. همه ما دوست داریم و مطالبه سال‌های سال هم صنفان من است که صنعت چاپ به عنوان یک صنعت در کنار صنایع دیگر شناخته شود. اما دولت باید اتحادیه‌ها و صنف را در مراحل تصمیم‌گیری تدوین و تنظیم آیین‌نامه دخالت بیشتری می‌داد.

عابدین که در انتخابات اخیر اتحادیه چاپخانه‌داران بالاترین رای را کسب کرده است،‌ اضافه کرد:‌ ما در اتحادیه چاپخانه‌داران تهران پیگیری خواهیم کرد تا قبل از تصویب آیین‌نامه در مجلس،‌ صنوف بتوانند نظرات خود را مطرح کرده و نواقص احتمالی آیین‌نامه مذکور برطرف شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)