برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ در کرمانشاه

  • چهارشنبه, 30 مرداد 1398 ساعت 23:13
  • منتشرشده در چاپ

 

جشنواره ملی صنعت چاپ در استان کرمانشاه در تاریخ 6 شهریورماه برگزار می‌شود.

فرامرز رستمیان، کارشناس مسئول چاپ و نشر استان کرمانشاه در گفت و گو با چاپ و نشر عنوان کرد: جشنواره ملی صنعت چاپ و صنایع وابسته استان کرمانشاه در تاریخ 6 شهریورماه، ساعت 10 صبح در تالار وحدت واقع در میدان جلیلی برگزار می‌شود.

وی افزود: در استان ما نیز همراه با وزارتخانه، تحت عنوان نوزدهمین (19) دوره جشنواره چاپ برگزار می شود.

رستمیان اشاره کرد: بخش‌های مختلف این جشنواره  شامل: پیشکسوتان چاپخانه‌داران، کارآفرینان، تولیدکنندگان، کارگران چاپ، کارشناسان و صادرکنندگان  برتر حوزه چاپ است که در این مراسم از آنها تجلیل و قدردانی به عمل می آید.

کارشناس مسئول چاپ و نشر استان کرمانشاه اشاره کرد: در استان کرمانشاه 99 چاپخانه وجود دارد. الحمدالله استعداد و پتانسیل خوبی در زمینه چاپ و صنایع وابسته به آن،  در فضای استان حاکم است، با توجه به هم مرز بودن استان کرمانشاه با کشور عراق در صورت حمایت، توانایی جذب بازار چاپ این کشور را دارد.

وی در پایان گفت: با توجه به کمبود کاغذ و گرانی ملزومات چاپ و یا نبود برخی از قطعات چاپ و کاهش تقاضای چاپی و ... بازار کسب و کار چاپخانه‌داران با رکود مواجه شده است.

امید است با عنایت مسئولان محترم کشوری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تزریق وام کم بهره به چاپخانه داران بتوانند بازار کسب وکار این صنعت را رونق داده و حفظ کنند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 03 شهریور 1398 ساعت 10:44
  • اندازه قلم