در بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از چاپخانه های سنندج مطرح شد:

توسعه دیپلماسی اقتصادی و فرهنگی با استفاده از ظرفیت‌های چاپ

  • چهارشنبه, 27 شهریور 1398 ساعت 08:23
  • منتشرشده در چاپ

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به مناسبت روز ملی چاپ با حضور در دو چاپخانه استان با مدیران این چاپخانه ها دیدار و تلاش و خدمت آنها را ارج نهاد.

 به گزارش چاپ و نشر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی، با حضور در چاپخانه فرمیسک و چاپخانه خوشخو با نجم الدین روشنگر و خلیل خوشخو با مسئولان این چاپخانه ها به گفت‌وگو نشست.

وی با بیان اینکه کارکردهای مختلف و تاثیرات گسترده صنعت چاپ در جامعه از اهمیت خاصی برخوردار است، افزود: این صنعت در بطن خود ارتباط بسیار گسترده ای با هنر و فرهنگ دارد و این امر اهمیت آن را دو چندان می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اذعان کرد: می توان از ظرفیت صنعت چاپ در این استان مرزی در توسعه دیپلماسی اقتصادی و فرهنگی کشور بهره گرفت.

قلعه شاخانی در این بازدید ها که به منظور ارزیابی وضعیت چاپخانه‌های استان و آشنایی با فعالیت‌ها و میزان توانمندی‌های استان در عرصه چاپ و نشر انجام شد، دغدغه ها و مشکلات مسئولان این صنعت را شنید.

یازدهم شهریور برای اهالی صنعت چاپ اهمیت بسیاری دارد چرا که در این روز، صنعت چاپ ایران با بیش از دو سده قدمت دارای هویت شد و «روز ملی صنعت چاپ» نام گرفت.

این روز یادآور تلاش مستمر و زحمت مداوم جمع بزرگی از کارگران، صنعتگران و هنرمندان و در یک جمله وامدار تلاش بزرگمردان فرهنگ ایران زمین است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 27 شهریور 1398 ساعت 08:54
  • اندازه قلم