استارتاپ خلاق در ایالات متحده؛

چاپ خانه سه‌بعدی طی 24 ساعت

  • سه شنبه, 23 مهر 1398 ساعت 11:23
  • منتشرشده در چاپ

به گزارش چاپ و نشر یک استارتاپ خلاق در ایالات متحده می تواند با هزینه ای بسیار اندک نسبت به ساخت خانه های سنتی در عرض 24 ساعت خانه هایی سه بعدی را تحویل خریداران دهد.

یک استارتاپ خلاق در ایالات متحده می تواند با هزینه ای بسیار اندک نسبت به ساخت خانه های سنتی در عرض 24 ساعت خانه هایی سه بعدی را تحویل خریداران دهد.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، استارتاپ "آیکون" اخیرا در یک پروژه آزمایشی شش خانه کوچک را با روش چاپ سه بعدی ساخته و تحویل خانواده های بی خانمان داده است.

بنیانگذار آیکون ، ایوان لوومیس در این خضوص می گوید که مشخص کردن یک برآورد دقیق هزینه برای ساخت چنین خانه هایی بسیار مشکل است ، اما این شرکت با موفقیت یک خانه به مساحت 350 فوت مربع را با قیمت 10 هزار دلار طی 24 ساعت در سال 2018 چاپ کرد.

این شرکت اولین شرکتی نیست که فناوری چاپ سه بعدی را برای ساخت خانه طراحی کرده است ، اما سفارشی سازی بی نظیر آن و انتخاب نو ساخت و ساز خانه از طریق سایت می تواند به دلیل افزایش تقاضای روزافزون ایالات متحده برای مسکن ارزان قیمت ، امری انقلابی باشد.

گروه املاک و مستغلات "سیلو" مستقر در آستین در حال استفاده از چاپگرهای این استارتاپ برای ساخت خانه ویژه بی خانمانها است. این پروژه با همکاری یک سازمان غیر انتفاعی انجام می شود که به خانواده های نیازمند جهان کمک می کند.

مدیر این پروژه می گوید: "تعداد خانه های مقرون به صرفه در ایالات متحده رو به کاهش است و در روش های سنتی ساخت خانه ، کاهش هزینه ها تقریبا غیرممکن است.

بنابراین تیم آیکون تصمیم گرفتند یک چاپگر سه بعدی را ایجاد کنند که بتواند در کمتر از سه روز خانه ای به مساحت 2000 فوت مربع بسازد و البته در 24 ساعت می توان خانه های کوچکتر ساخت.

به طور متوسط برای ساخت یک خانه جدید به 289،415 دلار هزینه نیاز است. اما هدف این شرکت کاهش هزینه ها از 30 تا 50 درصد است.

در سال 2018 ، آیکون خانه ای به مساحت 350 متر مربع در شرق آستین ایجاد کرد که برای چاپ آن 10،000 دلار هزینه صرف شد. آیکون ادعا می کند که این خانه نخستین خانه استاندارد و دارای مجوز رسمی شهرداری سه بعدی در کل کشور آمریکا است.

شرکت آیکون تمامی مراحل ساخت را در محل انجام می دهد یعنی چاپگرهای آن به مکانی که قرار است میزبان خانه باشد منتقل می شوند و سپس با استفاده از دستگاهی که تعداد کمی از خدمه انسانی را نیاز دارد یک خانه سه بعدی ساخته می شود. تقریبا تمامی مراحل ساخت، از جمله مخلوط کردن بتن به شکل خودکار انجام می شود.

بحران بی خانمان های آستین بسیار وحشتناک است ، اخیرا یک انجمن غیر انتفاعی یک دهکده خانگی کوچک 18 میلیون دلاری ساخت تا بی خانمان ها را از سطح شهر به پناهگاهی امن هدایت کند و بر همین اساس استفاده از چاپگرهای سه بعدی از اهمیتی بسزا برخوردار است.

بیشتربخوانید: بزرگ‌ترین مشکلاتی که از رشد استارتاپ جلوگیری می‌کنند

آیکون اخیراً به دلیل فناوری خود در یک رقابت چاپ سه بعدی ناسا مقام چهارم را کسب کرد ، به این معنی که در آینده ای نزدیک این شرکت می تواند پناهگاه هایی پایدار برای انسان ها در فضا ایجاد کند.

منبع: پایکاه خبری تحلیلی انتخاب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 23 مهر 1398 ساعت 12:34
  • اندازه قلم