آمار تولید و نشر چاپ کتاب در کشور بالاست

  • شنبه, 22 آبان 1395 ساعت 16:17
  • منتشرشده در چاپ

عبدالمحمد زاهدی: آمار تولید و نشر چاپ کتاب در کشور بالا، اما شاخص های کتابخوانی پایین است.


به گزارش چاپ و نشر به نقل از شبستان/ عبدالمحمد زاهدی، استاندار کردستان امروز در مراسم تجلیل از مقام کتابدار و فعالان حوزه کتابخوانی که در سالن تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، گفت: خوشبختانه آمار تولید و نشر چاپ کتاب بیشتر اما متاسفانه شاخص های کتابخوانی در افراد جامعه پایین است.

وی افزود: پایین بودن شاخص های کتابخوانی زیبنده کشورمان که دارای فرهنگ و تمدن دیرینه است، نیست و باید برای ترویج فرهنگ کتابخوانی نهایت تلاش صورت گیرد.

 

این مقام مسئول اظهار داشت: کتابخوانی به عنوان منبع اساسی در زندگی افراد مورد توجه قرار گیرد زیرا نیاز ضروری انسان هاست.

وی افزود: متاسفانه یکی از دلایل که مردم به کتاب روی نمی آورند به خاطر گران بودن آن است پس باید مسئولان اجرایی و فرهنگی برای قیمت کمتر آن تلاش کنند.

 

زاهدی افزود: ۲ یا سه درصد یارانه را به حوزه نشر کتاب اختصاص دهیم کتاب ها قیمت آن پایین می آید و می تواند در سبد کالای خانوارها قرار بگیرد که این به مسئولان اجرایی کشور برمی گردد که این کار را انجام دهند.

وی افزود: همه مسئولان و کسانی که در راس کار کتابخانه ها هستند برای فرهنگ سازی ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه تلاش کنند، تا روزبه روز تعداد افراد کتابخوان در کشور بیشتر شود.

استاندار کردستان در پایان با اشاره به اهمیت کتابخوانی در جامعه، خاطرنشان کرد: کتاب و کتابخوانی در ساختار و رشد فرهنگی جامعه، نقش و جایگاه ویژه ای دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 22 آبان 1395 ساعت 16:24
  • اندازه قلم