همزمان با نمایشگاه IPAP و  pacprocess  تشکیل می‌شود

اولین پاویون تخصصی صنعت کارتن سازی ایران  

  • شنبه, 28 مرداد 1396 ساعت 10:29
  • منتشرشده در چاپ

 امروزه بسته بندی به عنوان یک ابزار مهم، تاثیر گذار و رقابتی در تولید درآمد و افزایش صادارت محسوب می شود و به عنوان  ابزاري جهت برقراري ارتباط با مصرف كننده شناخته می شود. برندهای مختلف تجاری با بررسی رفتار مصرف کننده سعی بر تولید بسته بندی های متنوع دارند تا بیشترین جذب مخاطب را در بازارهای مورد هدف خود داشته باشند. فرآیند تولید بسته بندی شامل مراحل ایده و طراحی، مواد اولیه جهت تولید متریال مورد استفاده، استفاده از ماشین آلات و ابزار های بسته بندی، بکار گیری از تکنولوژی های به روز در بسته بندی، چاپ و در نهایت بسته بندی نهایی جهت ارسال به بازار می باشد.

کارتن به عنوان یک متریال پر مصرف در صنعت بسته بندی بیشترین سهم استفاده در بسته بندی محصولات را به خود اختصاص داده است. با توجه به شکل گیری صنعت کارتن سازی در ایران و روند رو به رشد آن و اهمیت ویژه این صنعت در راستای ارائه محصولات با استانداردهای بین المللی در بازار های مختلف منطقه، اروپا، آسیا، آفریقا و حتی آمریکا، سنگ بنای اولین پاویون اختصاصی صنعت کارتن سازی ایران در نمایشگاه IPAP و pacprocess تهران گذاشته شده است. هدف از ایجاد این پاویون، گردهمایی فعالان این صنعت و ارائه توانمندی های داخلی در کنار تولید کنندگان خارجی است، تا از هم افزایی ایجاد شده بتوانیم گامی موثر در جهت رونق کسب و کار و ارائه بسته بندی های با کیفیت و کمک به افزایش صادرات غیر نفتی برداریم.

پاویون تخصصی صنعت کارتن سازی، گامی در راستای هویت بخشیدن به این صنعت و فرصتی مناسب جهت فعالان این عرصه است تا با مشارکت حداکثری علاوه بر پر رونق نمودن آن موجبات توجه بیش از پیش به جایگاه این صنعت در افزایش صادرات را فراهم آورد.

 

برگزاری سمینارهای تخصصی در نمایشگاه

نمایشگاه دوسلدورف آلمان سمینار تخصصی بین المللی SAVE FOOD را با حضور انجمن مهندسی و سازندگان ماشین آلات  بسته بندی و فرآوری محصولات غذایی آلمان VDMA در حاشیه نمایشگاه چاپ و بسته بندی شهر آفتاب برگزار می کند. VDMA با داشتن ۳،۱۰۰ عضو که عمدتاً شرکت های صنعتی متوسط که تولیدکننده کالاهای سرمایه ای هستند، بزرگ ترین انجمن صنعتی اروپا محسوب می شود. صنعت مهندسی مکانیک آلمان در جهان پیشرو است، در ۲۵ از مجموع ۳۱ زیر شاخه صنعتی شرکت های آلمانی جزو ۳ ارائه دهنده برتر جهان به شمار می آیند.

همچنین چند دوره تخصصی دیگر در حوزه بسته بندی و چاپ با رویکرد صنایع غذایی همزمان با نمایشگاه برنامه ریزی شده است که در اطلاع رسانی بعدی به جزئیات آنها پرداخته خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و حضور در این سمینار ها با ستاد برگزاری نمایشگاه 02188301806 و 09370368660 تماس حاصل فرمایید.

حضور شرکت‌کنندگان ایرانی و هیات های تخصصی خارجی

 

تا کنون در بخش خارجی شرکت هایی از 9 کشور شامل آلمان، اتریش، فرانسه، بلژیک، اتریش، کره جنوبی، لهستان، ترکیه و چین در این نمایشگاه مشارکت داشته اند. همچنین انجمن بسته بندی انعطاف پذیر اروپا fpe در این نمایشگاه حضور دارد. انجمن تولید کنندگان ماشین آلات بسته بندی و فرآوری محصولات انگلیس PPMA برنامه بازدید از این نمایشگاه را دارد. در حوزه داخلی شرکت های توانمند ایرانی که در سطح بین المللی فعالیت می کنند حضور پیدا کرده اند که در ایام نزدیک به نمایشگاه نسبت به اطلاع رسانی آنها اقدام خواهد شد. با توجه به نیاز بازار بکر افغانستان از هیات های کارخانه داران و تاجران جوان کشور افغانستان و همچنین اتحادیه چاپخانه داران کابل و هرات جهت بازدید از این نمایشگاه دعوت به عمل آمده است.

  فرصتی که باید غنیمت شمرد

 

این نمایشگاه فرصتی مناسب جهت ارائه توانمندی شرکت های فعال ایرانی است تا با قرار گیری در کنار برندهای بین المللی از سایر کشور ها نه فقط چین بتوانند نسبت به توسعه بازارهای خود در داخل و خارج از کشور به خصوص در سطح منطقه گامی موثر را بردارند. با توجه به شرایط ویژه ایران به لحاظ نیروی جوان و تحصیل کرده و تجربیات فراوان علمی و کاربردی، این نمایشگاه بستری مهیا و آماده برای ورود بیشتر به بازارهای منطقه و کشورهای همسایه و ارائه خدمات فنی و مهندسی، خدمات پس از فروش و توسعه فعالیت نمایندگی ها می باشد. قطعا حضور برنامه ریزی شده و فعال مشارکت کنندگان در این نمایشگاه باعث پر رونق شدن صنعت چاپ و بسته بندی کشور خواهد شد و نیز باعث ایجاد انگیزه برای برندهای بین المللی جهت ورود موثرتر به بازار بزرگ ایران و سرمایه گذاری بیشتر در کشور خواهد کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 28 مرداد 1396 ساعت 11:51
  • اندازه قلم