رئیس انجمن علمی فناوری صنعت چاپ ایران:

جشنواره صنعت درتوجه به پژوهش، استادان و دانشجویان غافل مانده است    

  • شنبه, 01 مهر 1396 ساعت 12:20
  • منتشرشده در چاپ

 

رئیس انجمن علمی فناوری صنعت چاپ ایران در حاشیه آیین اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ توجه دست اندرکاران این صنعت به پژوهش، فناوری و تجلیل از استادان و دانشجویان این حوزه خواستارشد.

 

به گزارش چاپ و نشر، مهندس محمد بیطرفان با تاکید بر اینکه صنعت چاپ ایران ابعاد و زوایای بسیاری دارد اظهار داشت: برگزاری جشنواره های چاپ در نوع خدمت اقدام مبارک و خوبی است ولی این جشنواره در تجلیل از اندیشمندان، اساتید و دانشجویان به عنوان سرمایه های دانشی و دانشگاهی توجه لازم را نداشته است.

وی در حاشیه آیین اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از پیشکسوتان این عرصه در تالار وحدت برگزار شد یادآور شد: صنعت چاپ ایران از تحولات روز جهانی عقب مانده است و ضرورت دارد با نگاه علمی و کارشناسی و همکاری و همدلی دست اندرکاران وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین تشکل های این بخش مثل انجمن علمی فناوری صنعت چاپ این عقب افتادگی ها را جبران نماید.

این استاد دانشگاه بر ضرورت شکل گیری شورای سیاستگذاری صنعت چاپ تاکید کرد و خاطرنشان کرد: صنعت چاپ از بهار امسال زیر نظر اداره سلولزی و شیمیایی وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است و جاد دارد با حساسیت و توجه مسئولان این انتقال صرفا یک انتقال صوری نباشد و زیرساخت ها و شرایط لازم برای توسعه علمی و فنی و دانشی این صنعت فراهم شود.

بیطرفان در هفدهمین جشنواره صنعت چاپ با تاکید بر اینکه بسیاری از بزرگان و پیشکسوتان و دانشجویان و اساتید برجسته صنعت چاپ برای حل مسائل و مشکلات این صنعت در انجمن علمی فناوری صنعت چاپ گردهم آمده اند اظهار داشت: اصلاح ساختار نهاد های صنعت چاپ، اصلاح سرفصل های آموزشی و دانشگاهی همگام با تحولات جهانی، توجه به نیازهای اساسی این صنعت و توسعه نوآوری و کارآفرینی در این صنعت و ... از نیازهای اساسی این صنعت محسوب می شود.

رئیس انجمن علمی فناوری صنعت چاپ ایران از بیانات و سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توجه به این صنعت تشکر کرد و افزود: انتظار داریم در دولت دوازدهم حمایت های لازم از این صنعت راه را برای توسعه همه جانبه آن فراهم نماید.

گفتنی است انجمن علمی فناوری چاپ ایران در سالهای اخیر نقش فعالی را در نهادسازی، بومی سازی صنعت چاپ، توسعه اشتغال و کارآفرینی و ایجاد شرکت های دانش بنیان، توجه به پژوهش و فناوری و ارتباط بین دانشگاه و صنعت و توسعه تحصیلات تکمیلی و ... این حوزه داشته است.

 

منبع: بازار کار

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)