تبدیل ایران به مرکز بزرگ جدیدترین تکنولوژی ها در صنعت چاپ

  • پنج شنبه, 20 مهر 1396 ساعت 11:20
  • منتشرشده در چاپ

ایران به عنوان قطب فرهنگ، هنر، علم و دانش و بازرگانی مشرق زمین از دیرباز مورد توجه اندیشمندان، صنعتگران و تاجران دنیا قرار داشته و در حال حاضر همچنان محور اساسی تجارت و بازرگانی مشرق زمین و خواستگاه صنایع و تولیدات بومی می باشد.

 

به گزارش چاپ و نشر در ابتدا دکتر سید محمد سیدی مدیر عامل نمایشگاه شهر آفتاب حضور مدعوین گرامی، متخصصان، کارشناسان، همکاران و فعالین محترم اقتصادی از داخل و خارج کشور به ویژه  آقایان دكتر حسن پور نماينده محترم و رئيس فراكسيون اصناف مجلس شورای اسلامی، دکتر حسینی مکارم معاون محترم مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، دکتر ترک آبادی مدیرعامل محترم سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران، یابلونووسکی مدیر محترم اتحاد جهانی فرآوری و بسته بندی نمایشگاه دوسلدورف؛خانم گلدرمان مدیر محترم دروپا ۲۰۲۰ و رییس جهانی فناوری های چاپ نمایشگاه دوسلدورف، مدیران محترم انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات بسته بندی ایتالیا، مدیران محترم انجمن مهندسی و سازندگان ماشین آلات بسته بندی و فرآوری محصولات غذایی آلمان  که در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه تخصصی چاپ و بسته بندی حضور پیدا کرده اید خیر مقدم عرض می‌کنم.

 

وی ادامه داد: امروزه کشور ما به لحاظ امکان سنجی اقتصادی - تجاری در شرایط حساس و مهمی به سر می‌برد. لذا در شرایط فعلی، کشورهای پیشرو در زمینه اقتصاد ، صنعت و تجارت به دنبال همکاری های گسترده با ایران هستند. در همین راستا با خوشحالی اعلام می نمایم که امروز نهال رعنای مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب به مدد شما عزیزان  و مديريت عالمانه ی شهرى تهران در حال تبدیل شدن به درخت تنومند و پرباری است که شاخه های آن:

ایجاد تحول و پویایی در صنعت نمایشگاهی

ایجاد رونق و رقابت در فضای تولید و تجارت

و موقعیت شهرآفتاب به عنوان مرکز تجارت جهانی ایران است.

سیدی افزود: بدون تردید دست یابی به این موضوع نیازمند تقویت نگاه ملی، اهتمام تمامی مسؤلین و تصمیم گیران کشور به توسعه همه جانبه شهرآفتاب به عنوان یک پروژه ملی و تخصصی می‌باشد. امروزه صنعت نمایشگاهی به عنوان پیشانی تجارت و اقتصاد جلوه گر است به گونه ای که تمامی عوامل مهم در تولید کالا و خدمات، بستگیِ مستقیمی به معرفی خود در نمایشگاه ها دارند که بدون تردید با چشم پوشی از این صنعت مهم نمی‌توان توفیقی را برای فضای تولید و تجارت پیش بینی نمود.

 

وی ادامه داد: کشورهای موفق در امر تولید، صنعت و تجارت به اهمیت و ضرورت این موضوع پی برده اند لیکن با مداقه در فضای فعلی کسب و کار، تولید و تجارت در ایران می‌توان گفت که در شرایط فعلی ضرورت و اهمیت صنعت نمایشگاهی بر هیچ کس پوشیده نیست.

 مدیر عامل نمایشگاه شهر آفتاب تاکید کرد: امروز بیست و یکمین نمایشگاه تخصصی ازابتداى آغاز به كار نمايشگاه بين المللى شهر آفتاب با عنوان اولین نمایشگاه تخصصی چاپ و بسته بندی با همکاری نمایشگاه دوسلدورف آلمان و مشارکت و حضور نمایشگاه interpack بزرگترین نمایشگاه چاپ و بسته بندی جهان و drupa بزرگترین نمایشگاه صنعت چاپ جهان، آغاز به كار مى نمايد و تا 23مهرماه جاری در فضایی به وسعت 15 هزار مترمربع و با حضور 150 شرکت داخلی و خارجی در حوزه هایی همچون خدمات پیش تولید و پس از چاپ، ماشین آلات، ابزار و تجهیزات جانبی چاپ، چاپ دیجیتال،  تبدیل و بسته بندی کاغذ، مواد اولیه و مواد کمکی برای بسته بندی، نرم افزارهای مدیریت چاپ، فرآوری و ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی ها، فرآوری و ماشین آلات بسته بندی مواد دارویی، آرایشی و بهداشتی، فرآوری و ماشین آلات بسته بندی شیرینی جات و نان ها، مواد بسته بندی، روش ها و تولید بسته بندی، ماشین آلات ساخت و تولید مواد بسته بندی  ادامه می یابد.

 وی ادامه داد: بهره مندی شرکت ها و کارخانجات ایران از تکنولوژي روز دنیا برای بهبود تولیدات و رقابت در عرصه جهانی و ظرفیت های بسیار عمیق در خصوص سرمایه گذاری در ایران و همچنین تبدیل ایران به مرکز بزرگ معرفی و آشنایی با جدیدترین تکنولوژی ها و دستاوردهای صنعت چاپ و بسته بندی در منطقه، از اهداف این نمایشگاه است.

امید است که شرایط و امکانات حرفه ای و استاندارد این مجموعه به هرچه بهتر برگزار شدن این نمایشگاه کمک کند تا زمینه رشد روز افزون این صنعت بیش از پیش فراهم گردد.

سید محمد سیدی در پایان بیان کرد: در نهایت از تمامی شرکت کنندگان و دست اندر کاران راه اندازی هرچه بهتر این نمایشگاه بويژه همراهيهاى:

سازمان توسعه تجارت ايران، وزارت امور خارجه كشورمان،  شهرداری تهران،        تشکل های صنعت چاپ سراسر کشور، سازمان حمایت از سرمایه گذاری استان تهران، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، جراید و رسانه ها و شركت برساز رويداد پارس مجرى محترم نمايشگاه،  کمال سپاس را دارم و آرزو میکنم این نمایشگاه مقدمه ای باشد برای برگزاری هر چه بهتر و با کیفیت تر آن در سال های آینده.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)