سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی سربیشه:

لزوم ساخت چاپخانه دیجیتال

  • جمعه, 21 مهر 1396 ساعت 07:50
  • منتشرشده در چاپ

 

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سربیشه با اشاره به اینکه در این منطقه،‌کارخانه و شرکتی حامی هنر نداریم،‌ گفت: مردم اینجا فرهنگ دوست و دارای استعدادهای هنری بالا هستند اما درآمدهای پایینی دارند.

 

به گزارش چاپ و نشر، طیبه عابدینی (17 مهر) در دیدار با معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه سربیشه یک شهرستان مرزی است، که مردم آن مرزبانان منطقه هستند،‌ گفت: اگر این شهرستان خالی از سکنه شود،‌ پایتخت در خطر خواهد بود لذا باید مردم این شهرستان به صورت ویژه حمایت شوند چرا که در این منطقه ما امروز شاهد جنگ نرم هستیم.

 وی با بیان اینکه هنرمندان این منطقه در سختی اما با وحدت، پشتکار و اندیشه کار می کنند،‌ افزود:‌ امید است شاهد رونق بیش از پیش هنر در این منطقه باشیم.

 سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد سربیشه با تاکید بر اینکه در زمینه اعزام استاد به این شهرستان و همچنین اعزام هنرجویان به مرکز استان برای آموزش، از نظر مالی در سختی هستیم،‌ گفت: با توجه به محرومیت منطقه و بنیه پایین مالی مردم، برای مردم امکان پرداخت اینگونه مبالغ وجود ندارد لذا خود اداره فرهنگ و ارشاد باید این هزینه را متقبل شود.

 عابدینی به توانمندی بالای هنرمندان بالای این منطقه اشاره کرد و افزود: تئاتر دانش آموزی این شهرستان در کشور امسال مقام دوم را کسب کرد که این مهم نتیجه آموزش های اندکی بود که دیده بودند.

 وی با اشاره به اینکه در این منطقه،‌ کارخانه و شرکتی حامی هنر نداریم،‌اظهار داشت: مردم اینجا فرهنگ دوست و دارای استعدادهای هنری بالا هستند اما درآمدهای پایینی دارند.

 سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد سربیشه با اشاره به اینکه شهرستان سربیشه تنها یک سالن 100 نفری دارد که آن هم از نظر سیستم گرمایشی مشکل دارد به طوری که تنها با یک بخاری نفتی گرم می شود، گفت: این سالن تنها سالن شهرستان است و باید تجهیز شود.

 عابدینی اظهارداشت: با توجه به بازارچه مرزی ماهیرود، ساخت یک چاپخانه دیچیتال در سربیشه توجیه اقتصادی خوبی دارد و می تواند اشتغال را در پی داشته باشد.

 

منبع: خبرگزاری شبستان 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)