پرداخت وام به متقاضیان حوزه چاپخانه ها و نشر کتاب  

  • شنبه, 29 مهر 1396 ساعت 11:33
  • منتشرشده در چاپ

 

مدیر صندوق کارآفرینی امید گلستان گفت: تا سقف یک میلیارد ریال وام به متقاضیان حوزه نشر کتاب و چاپخانه ها تسهیلات پرداخت می شود.

 

حسن پهلوری، در حاشیه بازدید از یازدهمین نمایشگاه کتاب استان، افزود: صندوق کارآفرینی امید استان این آمادگی را دارد تا در حوزه نشر کتاب و چاپخانه ها نیز با در نظر گرفتن اولویت، به متقاضیان تسهیلات پرداخت کند. هم چنین رسانه هایی که در مرحله راه اندازی اولیه هستند می توانند برای خرید ملزومات و تجهیزات موردنیاز از تسهیلات برخوردار شوند.

 وی در بخشی دیگر از سخنانش به پرداخت وام اشتغالزایی و ازدواج اشاره کرد و گفت: در ٦ ماهه نخست امسال بیش از ٣٨ میلیارد تومان تسهیلات در قالب اشتغالزایی و ازدواج پرداخت شده است.

به گفته پهلوری، در سال ٩٣ میزان کل تسهیلات  پرداختی  صندوق در حوزه اشتغالزایی ٦ میلیارد تومان بود که در حال حاضر این عدد به ٣٢ میلیارد تومان رسیده است.

وی یادآور شد: کل تسهیلات پرداختی صندوق در سال ٩٣ در حوزه ازدواج و اشتغال حدود ١٤ میلیارد تومان بود که در دوسال اخیر به ٤٥ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: اعتبار صندوق از  منابع داخلی ٢١ میلیارد تومان بود که کل اعتبار به صورت تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گرفت و در حال حاضر به دنبال اختصاص اعتبارات بیشتر به استان هستیم.

پهلوری یکی از مهم ترین طرح های اشتغالزایی استان را طرح ١٤ روستای بدون بیکار دانست و گفت: این طرح به صورت پایلوت در ١٤ روستا در ١٤ شهرستان اجرا می شود که هدف از آن افزایش اشتغال در این مناطق است.

وی در خاتمه یادآور شد: صندوق کارآفرینی امید استان در سه بخش مشاغل خانگی تا سقف ١٥ میلیون تومان، خود اشتغالی تا سقف ٥٠ میلیون تومان در مرکز استان و در شهرستان ها تا ٣٠ میلیون و هم چنین در بخش کارفرمایی کارآفرینی نیز تا ١٠٠ میلیون تومان به متقاضیان تسهیلات پرداخت می کند.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 02 آبان 1396 ساعت 12:08
  • اندازه قلم