افتتاح نمایشگاه گروهی چاپگران جوان

  • دوشنبه, 29 آبان 1396 ساعت 11:17
  • منتشرشده در چاپ

نمایشگاه گروهی چاپگران جوان با آثاری از ۱۷ هنرمند فعال در عرصه چاپ دستی جمعه ۳ آذر ساعت ۱۶تا۲۰ در نگارخانه لاله افتتاح می‌‏شود.

 

این نمایشگاه  با  حضور و همراهی الهه مقدمی و فرشته متقی برگزار خواهد شد و آثار هنرمندان به کوشش احمدرضا ثقفی گردآوری شده است.

امروزه تکنیک های چاپ دستی، ابزار تحلیلی دقیقی را در اختیار هنرمند قرار می دهد که می توان از طریق آن مرزهای وسیعی از خلاقیت را به نمایش درآورد. فراتر اینکه تغییرات خلاقانه در حین انجام پروسه های متعدد چاپ دستی، امکان آفرینش آثار با کاراکترهای انحصاری را به هنرمند خواهد داد، تکثیر آثار در نسخه های متعدد و محدود نیز یکی از ویژگی های منحصر به فرد هنر چاپ دستی است. این قالب هنری به لحاظ تکنیکی و نحوه به کارگیری در عرصه معاصر باز تعریف می شود و این پتانسیل را دارد که همچون مدیوم های جدید رویکردی بینامتنی داشته باشد و از این لحاظ برخلاف آنچه که در تعریف سنتی بر آن تحمیل شده بسیار مدیوم قابل انعطافی است. کوشش هنرمندان و متخصصان چاپگر در ایران، کاربرد چاپ دستی در هنر معاصر و برگزاری نمایشگاه ها و کارگاه های آزاد تخصصی در یک دهه ی اخیر بیش از پیش در بر اهمیت و توجه به این قالب هنری افزوده است،اما همچنان حرکت کندی داشته است.

نگارخانه لاله چند سال اخیر ضمن توجه به اهمیت و ویژگی های چاپ دستی، سعی در ایجاد زمینه برای گسترش آن و معرفی هنرمندان فعال در این حوزه داشته است. امید است نمایشگاه هایی از این دست افزایش یافته و بر پیشرفت چاپ دستی و ایجاد انگیزه و تشویق استعدادهای هنری جوان موثر واقع شود.

محبوبه اسفندیاری، احمدرضا ثقفی، هدیه جعفری، فرزانه رادمهر، ناهید رضی پور، فاطمه سالمی، شادی سعیدی، مهدیه عزیزی راد، الهام عظیمی، کژال فخری،سارا کاوه، ملاحت کبیرنیا،آدنا میرزاخانیان، سعیده میقانی، سپیده مینایی، سارا نیک پور و آنالی وکیلی در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

نمایشگاه چاپگران جوان جمعه ۳ آذر۱۳۹۶ ساعت ۱۶تا۲۰ در نگارخانه لاله گشایش می یابد . علاقه مندان می توانند از ۴ تا۲۴ آذر در روزهای عادی از ساعت ۹تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۹ و پنجشنبه از ساعت ۹تا۱۳به استثنای ایام تعطیل به نگارخانه لاله مراجعه کنند.

نگارخانه لاله : خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله قرار دارد.تلفن:۸۸۹۶۰۴۹۲.

 

منبع: شما نیوز 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)