امید حاجتی:

توجهی به صادرات محصولات فرهنگی به ویژه حوزه چاپ نشده‌ است

  • سه شنبه, 30 آبان 1396 ساعت 09:41
  • منتشرشده در چاپ

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان در نشست با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان: توجه به اقتصاد فرهنگی به ویژه در حوزه‌های چاپ، نشر، سینما و تئاتر نقش مهمی در توسعه اقتصادی، فرهنگی و جذب گردشگر دارد.

 

امید حاجتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان ضمن بازدید از بخش‌های مختلف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان امروز دوشنبه ٢٩ آبان‌ماه با محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، معاونان و کارکنان این اداره کل دیدار کرد.

در این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن ارائه گزارشی از مهم ترین فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری این اداره کل خاطر نشان ساخت: در شش ماهه دوم سال  برنامه‌های وسیع‌تر و بیشتری، در مقایسه با شش ماهه اول، برگزار می‌شود که برگزاری بهتر این برنامه‌ها مستلزم توجه ویژه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان است.

جوروند افزود: اغلب برنامه‌های این اداره کل در سطح ملی‌ و برخی از آن ها من جمله جشنواره شعر رضوی بین‌المللی هستند. از دیگر برنامه‌های اداره کل برپایی نمایشگاه ملی کتاب خوزستان است که امسال چند کشور خارجی در آن مشارکت می‌کنند و مقدمه‌ای برای برپایی این نمایشگاه در سطح بین المللی خواهد بود.

امید حاجتی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان در این نشست اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی اصلی فرهنگ و هنر استان است و باید توجه ویژه‌ای به آن شود و امکانات بیشتری در اختیار آن قرار داده شود.

حاجتی افزود: اهمیت فرهنگ در جامعه برای کسی پوشیده نیست و باید به آن به‌ عنوان یک نرم‌ افزار زیر ساخت توسعه نگاه کرد. فرهنگ و فرهنگ‌ سازی زمانی موفق عمل می‌کند که دو ویژگی مستمر بودن و جذابیت را داشته باشد. نیاز است در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ارائه طرح‌های فرهنگی و هنری به این دو مقوله توجه شود. برنامه‌های فصلی هم چون جشن برداشت محصولات کشاورزی در برخی کشورها یکی از این برنامه‌هایی است که در بعضی حالت‌ها قدمت چند هزار ساله دارند.

در ادامه افزود: جذابیت و مستمر بودن برنامه‌های فرهنگی نه تنها عاملی در تحکیم ارزش‌ها است بلکه می‌تواند شادی را به ارمغان ‌آورد و شرایطی برای جذب گردشگر مهیا کند.

حاجتی در پایان از افزایش اعتبارات حوزه فرهنگ و هنر خبر داد و اظهار کرد: در تکاپو هستیم که اعتبارات جاری را در بخش فرهنگی و هنر ارتقا بخشیم که بر همین اساس بودجه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز افزایش می‌یابد و هم چنین اعتبارات ویژه‌ای به بخش ساخت و تعمیرات این اداره کل و ادارات وابسته آن اختصاص داده می‌شود.

 

منبع: ایلنا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)