توضیح رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت در خصوص فروش در نمایشگاه های تخصصی

  • یکشنبه, 05 آذر 1396 ساعت 06:21
  • منتشرشده در چاپ

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه نمایشگاه‌ های تخصصی مانند مبل یا صنایع بسته بندی نباید فروش در محل نمایشگاه ها داشته باشند بلکه باید فروش غیرمستقیم و پیش فاکتور صورت گیرد اگفت: برخی اوقات عرضه مستقیم فروش در نمایشگاه‌ هایی که مجوز قانونی ندارند صورت می گیرد.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان  با بیان اینکه نماینده سیرجان درخواست ایجاد سایت نمایشگاهی در سیرجان دارد گفت: برای راه ‌اندازی سایت نمایشگاهی نیاز است که کارگروه توسعه صادرات استان آن را تایید کند.

مهدی حسینی نژاد در کارگروه توسعه صادرات استان کرمان در زمینه راه‌ اندازی سایت نمایشگاهی در سیرجان عنوان کرد: 62 نمایشگاه طی سال گذشته در شهر کرمان برپا شده که 40 درصد از آنها مجوز قانونی لازم را از کارگروه توسعه صادرات اخذ نکرده بودند و همچنین برخی از این نمایشگاهها در مکان های خاص نمایشگاهها برپا نشدند.

وی با بیان اینکه برخی از شهرستانهای استان کرمان ظرفیتی بیش از سایت نمایشگاهی دارند تصریح کرد: سرمایه گذار سایت نمایشگاهی سیرجان اتاق اصناف این شهرستان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان عنوان کرد: بسیاری از مجریان نمایشگاهی خارج از استان هستند و ما به دنبال توانمندسازی اتاقهای اصناف استان هستیم تا اتاق اصناف استان مجری نمایشگاه‌های استان باشند.

حسینی‌ نژاد با اشاره به اینکه میزان صادرات گمرک سیرجان در سال گذشته 173 میلیون دلار بوده است تصریح کرد: رتبه نخست صادرات استان کرمان را گمرک سیرجان دارد.

وی از اهمیت صادرات سخن گفت و عنوان کرد: نمایشگاه هایی که تاکنون در استان کرمان برگزار کرده ‌ایم، نتوانسته ظرفیت های این استان را در معرض دید جهان و کشور به نمایش بگذارد تا موجب افزایش صادرات محصولات استان شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان با اشاره به اینکه نمایشگاه‌ های تخصصی مانند مبل یا صنایع بسته بندی نباید فروش در محل نمایشگاه ها داشته باشند بلکه باید فروش غیرمستقیم و پیش فاکتور صورت گیرد اظهار کرد: برخی اوقات عرضه مستقیم فروش در نمایشگاه‌ هایی که مجوز قانونی ندارند صورت می گیرد.

 

منبع: ایرنا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)