6 روش برای کسب درآمد بیشتر برای مجلات از طریق چاپ دیجیتال

  • چهارشنبه, 22 آذر 1396 ساعت 12:40
  • منتشرشده در چاپ

ناشران مجلات معمولا قوانین غیررسمی لحاظ می‌کنند تا بتوانند سرعت تصمیم‌گیری و سرعت نوشتاری را بالا ببرند.

 

چیزی برای چاپ نفرستید مگر اینکه مطمئن باشید تیراژ 10000 تایی برای آن قابل توجیه باشد.

شما باید حق اشتراک مشترکین خارج از کشور را حداقل سه برابر حق اشتراک داخلیها در نظر بگیرید زیرا بخشی از این هزینه­ها صرف حمل و نقل و هزینۀ پست می­گردد.

هرگز تیراژ خود به زیر 5000 تا نیاورید، شما پول کافی برای پوشش هزینههایتان را ندارید.

یک فناوری جدید ارائه شده و بسیاری از این قوانین را منسوخ نموده است.

این فناوری باعث شده مجلۀ کابلستون لیوینگ (Cobblestone Living) با وجود اینکه تیراژ پایینی دارد (540 عدد) رشد قابل قبولی داشته باشد. این فناوری همچنین باعث قدرمندتر شدن مجلات 8 صفحهای فارم (Farm) شده و بتوانند محتویات خود را سفارشیسازی نمایند. هزینۀ چاپ یک نسخۀ جدید برای 450 نفر به اندازۀ کافی پایین است که یک ناشر بتواند آن را در یک مرتبه انجام داده و چیزی حدود 50000 دلار درآمد کسب نماید.

این همان فناوری است که ما را قادر میسازد تا ایمیل مستقیم ارسال نماییم و سهم بیشتری از بازار چاپ را به خود اختصاص دهیم. و اینکه این فناوری باعث افزایش منافع و سود ناشران کتاب شده و آنها نیز می‌توانند فروش بیشتری داشته باشند.

پیشبینی از بازار چاپ در سال 2018: قیمت کاغذ و نرخ پست افزایش خواهد یافت

این فناوری، چاپ دیجیتالی است. این فناوری دهههای زیادی است که وجود دارد ولی نه تنها در سالیان گذشته کیفیت آن ارتقاء یافته بلکه هزینۀ چاپ دیجیتالی کاملا رنگی برای مجلات نیز کاهش یافته است.

چاپ  افست، روش متداول و مورد استفاده در بسیاری از مجلات است که همچنان به طرز شگفت انگیزی برای تیراژ 10000 تایی و حتی 100000 تایی کارایی دارد. اما اگر بخواهید یک بخش کوچک و یا یک نقطه را در یک صفحه تغییر دهید باید چاپ را متوقف کنید، چندین صفحه را جابجا نمایید، چاپ را از نو شروع کنید، تعدادی کاغذ را حرام کنید و سپس مطمئن شوید که نسخه ­های چاپی بدون ایراد هستند که این کار هزینه را تا 1000 دلار بالا میبرد.

چاپ دیجیتال هم مانند یک چاپگر موجود در اداره یا چاپگر خانگی، هزینهای برای تنظیمات مجدد و یا تغییرات در نسخه را در بر ندارد.

در دیجیپاب (DigiPub): با ارائۀ فناوری چاپ داده­محور در 16 نوامبر، پیشگامان عرصۀ نشر خواهند آموخت که چاپ دیجیتال و ابزارهای دادهای چگونه میتوانند فرصتهای جدیدی برای کسب درآمد در بازار مجلات، کتاب و کاتالوگ ایجاد کنند. موارد بیشتر را از اینجا مطالعه نمایید.

در اینجا نگاهی کوتاه داریم به روش­هایی که ناشران مجلات می­توانند در آنها از چاپ دیجیتال استفاده کنند:

1- اجرای کوتاه مدت از بخشهای فردی

با تأکیدات امروزی بر روی تبلیغات هدفمند، یک ناشر B2B می­تواند یک شرکت تبلیغاتی پیدا کند و 300 تا از مشترکین منتخب خود را تحت پوشش قرار دهد و یا تبلیغات کامل خود را برای تمامی 30000 مشترک خود ارسال نماید. چاپ دیجیتال این کارهای چاپی کوچک را از لحاظ اقتصادی ممکن نموده است.

حالا شما مجبور نیستید که بخشی از نیروی خود را صرف تهیۀ نسخههایی از مقالات و یا انتشار آگهی برای عناوین شغلی نمایید، مجدداً نشریات خود را بستهبندی کرده و برای مشترکین خود ارسال نمایید یا پوششهای ویژه ای برای نسخه های خود در نظر بگیرید و آنها را در رویدادهای مختلف بین مردم پخش کنید.

2- بخشهای دادهمحور

استفاده از اطلاعات گیرنده اعم از نام، کد پستی، شغل، علایق، تاریخچۀ خرید و غیره، بستهبندی، ارسال و دیگر کارها، تلاش­هایی هستند که یک ناشر مجله میتواند انجام دهد و محصول چاپی خود را بصورت سفارشی برای هر مشتری ارسال کند. برای شخصی­سازی میتوان به سادگی نام گیرنده را روی محصول چاپ کرد و یا یک پیام کوتاه روی بستۀ محصولات درج کرد.

یا میتوانید کار را کمی پیچیده کرده و از اطلاعات بدست آمده در سرشماری استفاده نمایید و محلۀ مشترکین خود را بررسی نمایید و یا اینکه نقشه­ای از محله آنها تهیه کنید و مشخص کنید که خانه آنها با نزدیکترین نمایندگی فروش چقدر فاصله دارد (نکته: اگر طرف قرارداد شما شرکتی است که کاتالوگ تهیه میکند و یا ایمیل مستقیم بدست مشتری می­رساند از او بپرسید که چگونه این مناطق را پوشش می­دهند. این شرکت­ها بیش از بقیه سفارشات انبوه را به دست مشتریان می‏رسانند).

شما حتی میتوانید تبلیغات گوناگونی را در یک صفحه جای دهید. این میتواند راه را برای ارائۀ آگهی های تبلیغاتی درست باز کند، برای مثال تبلیغ کنندگان شرکت CPM آگهی های خود را پشت نسخه هایی چاپ میکنند که به دست مشتریان مخصوص میرسد.

3- قطعاتی چاپی کوچک بر روی مجلات سراسری

اگر تیراژ شما زیر 2000 تا است، چاپ سنتی افست هنوز در کارایی رقیب جدی برای چاپ دیجیتال محسوب می­شود. ولی حتی برای تیراژهای بالا نیز میتوان از چاپ دیجیتال استفاده نمود.

یک ناشر مجله اعلام میکند که هزینۀ چاپ یک مجلۀ 200 صفحهای با تیراژ 350000 نسخه که از چاپ افست استفاده شده است برابر با 200000 دلار می­باشد و این رقم در چاپ دیجیتال در حدود 8 برابر می‌باشد.

ولی وقتی یک شرکت تبلیغاتی نیازمند 800 نسخه از موضوعی باشد که قبلا به چاپ رسیده است و در حال حاضر فقط نسخۀ ویرایش شده در دسترس است، هزینۀ چاپ این تعداد با چاپ دیجیتال 4000 دلار خواهد بود و اگر بخواهیم با چاپ سنتی این کار را انجام دهیم حدود 10000 دلار هزینه تحمیل خواهد شد و سفارش نیز به موقع به دست مشتری نمی­رسد.

چاپ 5000 نسخۀ اضافی از یک موضوع برای ناشر غیرمعمول نیست، در صورتیکه ناشر بطور متوسط فقط به چند صدتا از اینها نیاز دارد. قانون مورفی می­گوید که اگر یک بار این کار را انجام ندهید و نسخههای اضافی را چاپ نکنید خواهید دید که یک شرکت تبلیغاتی یا یک نماینده روزنامهفروشی چندین هزار از آن نسخه را سفارش خواهد داد. با استفاده از چاپ دیجیتال شما میتوانید هزینه های ضایعات و ذخیره سازی نسخه ­های باقیمانده را حذف کنید چرا که می­دانید هر موقع که نیاز داشته باشید و به هر تعداد که نیاز باشد می­توانید از آن نسخه چاپ کنید.

چاپ دیجیتال به این معنی است که شما نیاز ندارید تا برای ایجاد یک نمونه اولیه از عناوین جدید و یا طراحی مجدد آنها هزینه کنید. و شما میتوانید نسخههای بین المللی چاپ کرده و بسرعت آنها را در اختیار نیمی از جهان قرار دهید.

4- چاپ بر اساس تقاضا

توانایی چاپ فقط نسخه آن هم با قیمت فروش یکی از دلایل عمدهای است که چاپ دیجیتال توانسته انقلابی در صنعت کتاب بوجود آورد. چاپ یک کتاب جدید دیگر نیازمند سرمایهگذاری در بخش چاپ یا حمل و نقل نیست. شبکه­ های جهانی وجود دارند که چاپ را بر اساس تعداد تقاضا انجام داده و آنها را در سراسر دنیا توزیع نمایند. دیگر تیراژ بالایی از کتاب­ها چاپ نمیشود و تنها وقتی که یک نفر سفارشی برای چاپ یک عنوان ثبت نماید، آن را چاپ کرده و به دست او میرسانند.

ناشران مجلات نیز میتوانند بدون هزینه­ های اضافی از همین روش استفاده نموده و نسخههای قبلی، کتابچه‌ها، تألیفات گوناگون، فصل­نامه­ ها و دیگر انتشارات خود را در وب­سایت خود و یا بر روی سایتهایی نظیر آمازون قرار داده و بفروش برسانند.

5- مجلات کاملا سفارشی

برای اکثر ناشران توانایی چاپ هر صفحه از هر موضوع، راهحلی برای حل مشکل است. این روش فقط نمی‌تواند ماهیت تجاری داشته باشد.

هنوز ممکن است فرصت­های زیادی برای تهیه نسخه های پشتیبان برای مدیران اجرایی، رهبران عقاید یا مقامات منتخب وجود داشته باشد و اطلاعاتی به آنها بدهد که ضروری هستند، مخصوصا اگر شرکت­های تبلیغاتی وجود داشته باشند که این افراد خاص را هدف قرار دهند.

اگر شما خبرنامۀ آنلاین دارید احتمالا تعداد کلیک های صورت گرفته از سوی برخی از مشترکین زیاد خواهد بود. شما میتوانید یک مجموعه از مقالات در مورد موضوعات پر طرفدار تهیه کرده و آنها را برای مشتریان خود ارسال نمایید و به آنها پیشنهاد دهید که اشتراک این مجله ­ها را خریداری نمایند.

6- انتشاراتی غیر از مجلات

خود را به نشریات محدود نکنید. از چاپ دیجیتال بطور گسترده در چاپ مقالات نیز استفاده می­شود. فاکتورها و آگهی ها را میتوان شخصیسازی نمود و نرخ واکنشها و فروش را ارتقاء بخشید. بنظر میرسد که ارسال ایمیل‌های مستقیم برنامه­ ریزی شدهپیشنهاد و اطلاع رسانی عموم برای خرید آنلاین محصولات شما  در صنعت جا افتاده است.

 

منبع: ایپینا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)