چه وقت زمان دیجیتالی شدن است؟

  • شنبه, 25 آذر 1396 ساعت 12:12
  • منتشرشده در چاپ

انجمن چاپگرهای لیبل و تأمینکنندگان مواد این چاپگرها، یک سمینار با موضوع "حرکت به سمت دیجیتالی شدن  زمان و نحوۀ این کار" را در تاریخ 24 نوامبر و در شهر دهلی، مرکز بوم‏شناسی هند برگزار کرد.

 

موضوع اصلی این سمینار برگزاری یک گفتگوی آزاد در مورد فناوری های چاپ دیجیتالی، بحث در مورد حرکت به سمت چاپ دیجیتالی و ارائۀ آخرین نوآوریهای صورت گرفته، ایده­ها و نقطه نظرات کارشناسان صنعت چاپ می­باشد. حمایت مالی این رویداد از سوی شرکتهای اچپی (HP)، وینساک (VINSAK) و گروه فیگ (FIG) انجام شده است و در آن شاهد حضور چاپگرها، مبدل‏ها و صاحبان رسانه از شهر دهلی (Delhi/NCR) خواهیم بود.

این سمینار با سخنرانی گورو راج بالارواد (Guru Raj Ballarwad) رئیس موسسۀ ALPS آغاز شد و در ابتدا خوش آمدگویی گرمی به همه بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان داشت و در ادامه نظرات خود را در مورد اینکه چگونه موسسۀ ALPS میتواند با چاپ مجلات، برگزاری سمینارها و نمایشگاهها، کنفرانس ها و غیره از کل صنعت چاپ حمایت و پشتیبانی نماید. این رویداد زیر نظر آشیش گوپتا (Ashish Gupta) مدیر عامل شرکت تجاری راشنال (Rational) مستقر در دهلی نو برگزار گردید.

 به گفتۀ گائوراف روی (Gaurav Roy)، گروه FIG اینکه چگونه چاپگرها میتوانند وارد دنیای تجاری چاپ دیجیتال شوند را تشریح نموده و موانع پیش رو و همچنین مزایای مختلف چاپ دیجیتال و اینک جت را تبیین نموده است. او در مورد سفر جالب یک مبدل هندی از اواخر سال 1990 تا به امروز را بازگو نمود و همچنین در مورد نقشی که مارک اندی (Mark Andy) در ارائۀ راه حلهای دیجیتالی شدن و کاهش هزینه ها در بازار هند ایفا کرده است را به زبان آورد.

 شامیم آلام (Shamim Alam): شرکت هولت پاکارد (Hewlett Packard-HP) در مورد اینکه چگونه چاپگرها می توانند لیبل های منحصربفردی به روش چاپ دیجتال و با هزینۀ کمتر تولید کنند مباحثی مطرح نموده است. او همچنین تشریح کرد که چگونه برندهای معتبری نظیر کوکاکولا یا بیسکوییت اورئو (Oreo Biscuits) از فناوری چاپ دیجیتال برای تولید لیبل های مخصوص خود استفاده میکنند.

رانش باجاج (Ranesh Bajaj): شرکت وینساک (VINSAK India Pvt. Ltd) مواردی در مورد تبدیل و ترتیب کوتاه­مدت خطی ارائه نموده است. او نظرات خود در مورد چگونگی بهینهسازی هزینههای چاپ دیجیتال و صرفهجویی در زمان انجام کار در دورههای شغلی کوتاهمدت و یا متوسط را بیان نمود. او بر روی شخصی سازی دادههای متغیر بر روی بلیط های لاتاری، ژتون­های بازی، کارت­های بازی و غیره تأکید داشت و میگفت که دیجیتالی شدن میباشد تواند به معنای اضافه کردن داده در هنگام چاپ و تغییر داده در مطبوعات چاپی

این سخنرانیها در مورد یک مبحث آزاد و جالب توجه ارائه شدند و در اینجا افراد برجسته ای همچون سانجیف سوندی (Sanjiv Sondi) از شرکت زیرکون (Zircon)، هاریش گوپتا (Harish Gupta) از سای کام کودز (Sai Com Codes)، اِسپراباکار (Sprabhakar) از آیکون لیبلز (Ikon Labels) و جیرندر کومار (Girender Kumar) از شری رام ورتیتک (Shree Ram Vertitech) همگی به بیان نقطه نظرات خود پیرامون موانع موجود در ورود به سیستم دیجیتالی نظیر هزینۀ بالای تجهیزات دیجیتال، هزینۀ بالای اجرای فرایندهای دیجیتالی در برابر فرایندهای سنتی و همچنین عدم تمایل برندها به پرداخت حق بیمه در روندهای دیجیتالی را ارائه نمودند. فروشندگان سعی دارند تا راهحل و توصیههایی در این مورد پیشنهاد دهند اما موضوع مهمی که جای بحث دارد این است که، در صورتی که هر دوی تبدیلکننده ها و تأمین کنندگان تجهیزات دیجیتال بخواهند در جهت آموزش صاحبان برند و گروههای بسته بندی اقدام نمایند، فروش تجهیزات دیجیتال کار سختی خواهد بود.

در طی برگزاری این سمینار از آجای آگاروال (Ajay Aggarwal) به خاطر تهیۀ لیبل های سندیکا تشکر و قدردانی شد. او همچنین از تلاش­های گستردۀ کل تیم ALPS از جمله آرونش بانسال (Arunesh Bansal)، دبیر اجرای ASPL و تیم اجرای آن در سازماندهی این رویداد تعاملی و آموزنده بسیار تشکر کرد. او تأکید کرد که رویدادهای بعدی در آینده­ ای نزدیک در غرب و جنوب هند برنامه­ ریزی شده­ اند.

 

منبع: ایپینا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)