دست تصنعی چاپ ۳ بعدی هدیه کریسمس پسر ۱۰ ساله اسکاتلندی

  • سه شنبه, 28 آذر 1396 ساعت 11:06
  • منتشرشده در چاپ

پسر ۱۰ ساله‌ای که بدون دست راست به دنیا آمده بود، برای کریسمس یک دست تصنعی خواهد داشت.

 

"کامرون میلر" اهل ادینبرو اسکاتلند، برای یک دست تصنعی چاپ سه‌بعدی ۱۰ هزار یورو بودجه داشت.

اگرچه میلر گفت که نمی‌تواند درام یا گیتار بنوازد، دست تازه به وی قدرت دگرگونی این شرایط را داده است.

میلر که به رغم به دنیا آمدن بدون دست راست، راست‌دست هست بودجه لازم برای دست مصنوعی‌اش را با مساعدت خیریه (Radio Forth's Cash) به دست آورد.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا و به نقل از اسکای‌نیوز، پسر ۱۰ ساله‌ای که بدون دست راست به دنیا آمده بود، برای کریسمس یک دست تصنعی خواهد داشت. کامرون میلر" اهل ادینبرو اسکاتلند، برای یک دست تصنعی چاپ سه‌بعدی ۱۰ هزار یورو بودجه داشت.

شرکت برتانیایی "اپن بایونیکز" (Open Bionics)، این دست تصنعی را ابداع کرده و این اولین باری بوده که این محصول از نظر دکتری برای استفاده در اروپا و آمریکا اثبات شده است.

آزمایش‌های بالینی این محصول از طریق "سرویس تندرستی همگانی" (NHS) انگلستان در حال انجام شدن هست و به احتمال بسیار بزودی در دسترس خواهد بود.

میلر که به رغم به دنیا آمدن بدون دست راست، راست‌دست هست بودجه لازم برای دست مصنوعی‌اش را با مساعدت خیریهبه دست آورد. حسگرهای درون این دست، سیگنال‌ها را از عضلاتی دریافت می‌کنند که بر بر اساس مرسوم دست و انگشت‌ها را حرکت می‌دهند و بر این اساس، دست تصویر العمل نشان می‌دهد.

"ژوئل گیببارد" (Joel Gibbard)، بنیا‌نگذار شرکت (Open Bionics) این دست می‌تواند به کودکان، در مورد اعضای تصنعی بدنشان و تفاوت اندامشان، حس اعتماد به نفس و حس غرور بدهد تا در مورد منحصر به فرد بودن، حس خوب تری داشته باشند.

 

منبع: ایسنا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)