رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران اصفهان؛

پیگیری بخش‌های حقوقی مفقوده در چاپ

  • دوشنبه, 11 دی 1396 ساعت 08:37
  • منتشرشده در چاپ

 

صنعت چاپ نه فقط در تهران بلکه در استان‌های مختلف رشد و توسعه خوب و مناسبی داشته است و از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مدرن چاپ بهره‌مند است،‌ فعالان چاپ و بسته‌بندی استان‌ها اما در بطن کار با مشکلاتی روبرو هستند و به دلیل نبود پایگاه خوب و مناسب نتوانسته‌اند خواسته‌های خود را پیگیری کنند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایبنا، محمدعلی انصاری‌پور؛ رئیس اتحادیه چاپخانه داران اصفهان با اشاره به کارکردهای فراکسیون چاپ گفت:‌ این فراکسیون می‌تواند بخش‌های حقوقی مفقوده در صنعت چاپ را پیگیری کند، موضوعاتی مثل مسائل اقتصادی، مالی و سرمایه‌گذاری که همواره در طول سال‌های مختلف به دلیل نبود متولی مناسب نیمه‌کاره باقی مانده است.

 وی ادامه داد: اگر قرار است با توجه به واگذاری صنعت چاپ به وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام خاصی انجام شود، این حوزه نیازمند یک تشکل گروهی است تا با هم‌اندیشی به راهکار مناسبی دست پیدا کند، البته در این مسیر با آزمون و خطاها صنعت چاپ می‌تواند همزمان رشد پیدا کند.

 انصاری‌پور با بیان اینکه صنعت چاپ نیاز به با هم بودن دارد، یادآور شد:‌ برای رشد تکنولوژی در این صنعت اهالی چاپ نیاز دارند که در کنار یکدیگر قرار گیرند و فراکسیونی که بتواند از حقوق این صنعت به صورت جدی حمایت کند.

 وی با اشاره به مطالبات اتحادیه چاپخانه‌داران اصفهان از فراکسیون چاپ، گفت: با توجه به جلسات متعددی که با نمایندگان تشکل‌های مختلف صنعت چاپ داشتیم، مهمترین خواسته ما رسیدگی به موضوع معافیت مالیاتی است.‌ در این زمینه اولین دغدغه‌ای که صنعت چاپ را دچار بحران کرده مساله مالیات و  نوع نگاه سازمان امور مالیاتی به آن است.

 

انصاری‌پور با بیان اینکه درباره مالیات، به صورت سلیقه‌ای رفتار می‌شود،‌ عنوان کرد:‌ امیدواریم در فراکسیون چاپ فکری برای معافیت مالیات بر  ارزش افزوده صنعت چاپ بشود که یا این بند قانونی را حذف کنند تا حداقل نقطه امیدی نباشد، یا به صورت جدی در این زمینه تصمیم‌گیری قطعی شود تا این معضل حل شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)