ساخت خانه، توسط چاپگر اوکراینی در 8 ساعت

  • سه شنبه, 26 دی 1396 ساعت 08:23
  • منتشرشده در چاپ

این ربات تنها قادر به چاپ کف، سقف و 410 فوت مربع از مساحت خانه بوده و کارگران واقعی، پس از آن به نصب درب و پنجره، لولهکشی و سیستمهای الکتریکی میپردازند.

 برای ساخت یک خانه جدید نزدیک به 5/7 ماه زمان احتیاج است. حتی ساختن خانه های کوچک و کم مساحت نیز ماه ها طول میکشد. اما استارت آپ اکراینی با نام پسیودام (PassivDom)  این زمان را بسیار کاهش داده و به 8 ساعت کاهش داده است و برای رسیدن به چنین زمان ساختی از یک ربات چاپگر سه‌بعدی استفاده شده است و با بهره گیری از این ربات می توان یک خانه 64 هزار دلاری را در کمترین زمان ممکن چاپ نمود.

 زمانبندی 8 ساعته، مدل پایهای این شرکت است. از زمان ارائه این ابزار در بازار (اوایل سال 2017) در کشور آمریکا نزدیک به 8 هزار سفارش برای خرید این استارت آپ ثبت شده است.

پسیودام کوچکترین مدلی بوده که با توجه به نوع ویژگیهای خانه، میتواند مساحت 410 فوت مربعی با قیمت 64 هزار دلار تا 97 هزار دلار را چاپ نماید.

گرانترین مدل این ابزار توانایی چاپ لوازم خانگی، لوازم گرمایشی و سرمایشی و سیستم تهویه هوشمند را داراست. مدل سطح بالاتر همچنین اجازه میدهد تا صاحب خانه بتواند همه سیستمهای نصب شده در خانه از جمله سیستم نظارت تصویری را از طریق گوشی هوشمند خود مدیریت نماید.

 این خانههای چاپی دارای پنجرههای سقفی و یک آشپزخانه کوچک هستند. برای چاپ خانههای بزرگتر با مساحت 775 فوت مربعی از چاپگر مدل modulTwo استفاده میشود که شامل اتاق دوم نیز هستند. هر مدل مجهز به شبکه و سلول خورشیدی سقفی است و گرانترین مدلها به باتری نیز مجهز هستند.

 

منبع: ایپینا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 26 دی 1396 ساعت 08:51
  • اندازه قلم