روایتی آشنا از خلأهای قانونی صنف لیتوگرافان

  • چهارشنبه, 25 بهمن 1396 ساعت 13:14
  • منتشرشده در چاپ

رئیس اتحادیه لیتو گرافان «احمد ابوالحسنی» گفت: صنف لیتوگرافی زیرمجموعه صنعت چاپ است. اتحادیه توانسته در سال‏های اخیر ارتباط مستقیم و تأثیرگذاری بر صنف خود داشته باشد هرچند برخی خلأهای قانونی راه توسعه را بر صنف سد کرده است.
وی ادامه داد: اتحادیه علاوه بر شناسایی چالش‌های موجود و مشکلات پیش پای اعضا تلاش کرده تا مشکلات را بررسی و راه‌حل‌های مناسبی را در این زمینه ارائه کند با این ‌همه  بازخورد عملکرد اتحادیه نشان می‌دهد عملکرد قابل قبولی به اعضا ارائه‌شده است.
ابوالحسنی افزود: اتحادیه لیتوگرافان از سال 52 با 50 عضو تأسیس شد و در سال 88 بالغ‌بر 330 عضو داشته و هم‌اکنون نیز تعداد اعضا به 800نفر افزایش‌یافته همین امر گویای بهبود عملکرد و تلاش اتحادیه در جهت جلب رضایت اعضا بوده است.
وی  پیش‌بینی کرد: در آینده‌ای نزدیک تعداد اعضا به  1000نفر خواهد رسید اتحادیه معتقد است هدف ما حل مشکلات و چالش‌های موجود در مسیر صنف بوده که این مهم با همکاری و همراهی هیئت‌مدیره میسر می‌شود.
رئیس اتحادیه لیتوگرافان اظهار کرد: اتحادیه لیتوگرافان از رسته‌های گوناگون تشکیل‌شده که شامل: لیتوگرافان، مهر و پلاک، طراحان و کانون‌های تبلیغاتی و ملزومات و فروشندگان لیتوگرافی است.
وی به عملکرد خود در طی زمان تصدی خود اشاره کرد و افزود: تلاش کرده تا رویکرد مناسب را در دستور کار خود قرار دهد. درنتیجه تغییرات قابل‌ توجهی را در این زمینه فراهم کرده است، تلاش شده تا در این مدت ارتباط مستقیمی را با وزارت ارشاد ، اتاق اصناف و از همه مهم‌تر با اعضا داشته باشیم و مشکلات و چالش‏های این صنف را از نزدیک دنبال کنیم.
ابوالحسنی در پایان گفت: عمده فعالیت‌های اتحادیه را در بخش مالیات و بیمه بوده و در تلاشیم تا نتیجه قابل‌توجهی را کسب کنیم هرچند بررسی‌ها گویای عملکرد مثبت اتحادیه دارد، البته باید یادآوری کرد که برخی از مشکلات ریشه در قوانین دارد و اتحادیه به‌تنهایی نمی‌تواند عملکرد تأثیرگذاری را داشته باشد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)