جهانگیر رضایی یادآور شد:

اولویت اتحادیه‌های صنفی آموزش خواهد بود

  • دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 07:11
  • منتشرشده در چاپ

به گزارش چاپ ونشر به نقل از صنعت چاپ ایران، عضو هیات مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران قم « جهانگیر رضایی » با بیان اینکه اتحادیه‌های صنفی باید به مبحث آموزش به عنوان یکی از اولویت‌های کاری خود بدانند، عنوان کرد: آموزش دوره‌ای نکته مهی است که دست‌‌اندرکاران هر اتحادیه صنفی آن را مدنظر داشته باشند، اعضای هیات مدیره باید مشکلات و مسایلی را که به استاندارد خدمات لطمه می‌زند آسیب‌شناسی کنند و به صورت فصلنامه یا ماهنامه آموزشی به اعضای خود ارایه دهند.

وی صنعت چاپ برگزاری دوره‌های آموزشی را یکی دیگر از برنامه‌های اتحادیه‌های صنفی برای رشد و ارتقای اعضای صنف خود دانست و افزود: تجربه نشان داده است که برگزاری دوره‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به صورت دوره‌ای برای اعضا خوب و مفید است زیرا معلومات و دانش افراد صنف ارتقا پیدا می‌کند.

رضایی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به جایگاه اتحاده‌های صنفی توضیح داد: اتحادیه‌های صنفی با توجه به اینکه قوانین نظام صنفی در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است و از سوی دیگر هیات مدیره‌ اتحادیه‌ها از نظر تحصیلات و توجه به نسل جوان فعالیت‌های خوبی داشتند می‌توان گفت که در عین استفاده از تجربه پیشکسوت‌ها به روز هستند و به خوبی فعالیت می‌کنند.

وی یادآور شد: قوانین نظام صنفی اتحادیه‌ها را مکلف می‌کند تا وظایف خود را در چارچوب قوانین و با سیستم اداری در کنار سازمان صنعت، معدن و تجارت دنبال کنند و در این زمینه نیز اقدامات خوب و موثری انجام شده است.

به گفته رضایی، موضوع دیگر این است که اتحادیه‌ها از نظر کارشناسی و مدیریتی خیلی خوب عمل‌ کرده‌اند و در کنار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صنعت، معدن و تجارت رشد خوبی داشته‌اند البته توقع بیشتری از آن‌ها می‌شود که امیدواریم با گذشت زمان اتفاق‌های بهتری رخ بدهد.

وی از ساماندهی فعالیت اعضا و پروانه کسب به عنوان یکی دیگر از وظایف اتحایه‌های صنفی نام برد و گفت: علاوه بر این اتحادیه‌ها باید به موضوع کیفیت اهمیت ویژه‌ای بدهند و تلاش کنند کیفیت خدمات اعصا به حد استاندارد برسد به طوری که کالاها و تولیدات صادراتی شوند. همچنین استفاده از ملزومات درجه یک و جنس خوب همچنین ارایه خدمات مناسب به خصوص به کشورهای همسایه باید جدی گرفته شود.

رضایی تاکید کرد: هر استان یک جغرافیای خاص خود دارد و در این میان اتحادیه‌های صنفی باید در کنار دفاتر صنعت و معدن و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سرمایه‌گذاری‌ اصناف را به شکل هدفمند هدایت کنند و برای سرمایه‌گذاری‌های جدید یا مدیریت واحدهای قدیمی به صنف کمک کنند.

وی همچنین درباره لزوم تشکیل صندوق حمایت از توسعه صنعت چاپ نیز توضیح داد: اتحادیه‌های صنفی می‌توانند از تشکیل این صندوق‌ها حمایت کنند و با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و استانداری‌ها به واحدهای صنفی که به تسهیلات و وام نیاز دارند وام پرداخت کنند تا نیازی نباشد که از سود بالای بانکی استفاده کنند و تولیدشان درآمدزا و سودده باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 07:29
  • اندازه قلم