بابک عابدین خبر داد:

واحدهای تولیدی برای واردات ماشین‌های چاپ از کارت بازرگانی بی‎نیاز شدند

  • چهارشنبه, 22 فروردين 1397 ساعت 09:38
  • منتشرشده در چاپ

 

با موافقت مدیر بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از این پس واحدهای صنفی تولیدی برای ورود ماشین‌آلات نیازی به کارت بازرگانی ندارند و به صورت موردی می‌توانند با تایید این سازمان نسبت به ورود ماشین‌آلات خود اقدام کنند.

 به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایبنا، بابک عابدین رییس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ کشور با اعلام این خبر عنوان کرد: در هفته اخیر نامه‌ای به امضای مدیر بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ارسال شد که در آن به برخی از نیازها و درخواست‌های چاپخانه‌داران در تعامل با این سازمان پاسخ داده شده بود.

وی ادامه داد: در این زمینه واردات دستگاه‌های چاپ برای چاپخانه‌داران با دستور مستقیم مدیر بازرگانی خارجی این سازمان امکان‌پذیر شده است در حالی که تا پیش از این واحدهای چاپی برای ورود دستگاه‌های خود نیاز به کارت بازرگانی داشتند که این کار آسانی نبود و مشکلاتی را برای واحدهای صنفی ایجاد می‌کرد.

رییس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ با بیان اینکه بسیاری از چاپخانه‌داران مراودات اقتصادی زیادی ندارند تا نیازی به کارت داشته باشند، عنوان کرد: در این زمینه چاپخانه‌داران مجبور بودند از یک پیمانکار، فروشنده یا فردی که کارت بازرگانی داشته باشند استفاده کنند و این کار مشکلات زیادی را در معافیت سود بازرگانی که به ماشین تعلق می‌گرفت ایجاد می‌کرد.

عابدین با اشاره به دیگر مفاد این نامه افزود: همچنین بر اساس این نامه‌ واحدهای صنفی یاد شده از این پس می‌توانند از معافیت حقوق گمرکی ورودی ماشین‌آلات چاپ بهره‌مند شوند و دیگر نیازی نیز که مالیات و مالیات بر ارزش افزوده بپردازند.

وی با اشاره به دیگر ماده این نامه توضیح داد: همچنین ورود ماشین‌آلات نو و مستعمل تا پنج سال عمر بلامانع است و برای ورود ماشین‌آلات با عمری بیشتر از پنج سال و غیراسقاطی واحدها می‌توانند نسبت به تنظیم درخواست ورود ماشین‌آلات مستعمل اقدام و پس از بررسی‌های لازم مجوز صادر خواهد شد.

عابدین یادآور شد: در این زمینه از ماه‌ها پیش با سازمان صنعت، معدن و تجارت به تعامل و رایزنی پرداختیم و خوشبختانه در آغاز سال جدید این رایزنی‌ها به نتیجه رسید و بخش زیادی از مشکلات چاپخانه‌داران و واحدهای صنفی برای واردات ماشین‌آلات چاپ اکنون برطرف شده است و این موانع از بین رفته است.

 

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 فروردين 1397 ساعت 07:56
  • اندازه قلم