موسسه ساخت افزایشی ایران خدمات چاپ سه‌بعدی ارائه می دهد

  • سه شنبه, 28 فروردين 1397 ساعت 12:16
  • منتشرشده در چاپ

موسسه ساخت افزایشی ایران در دانشگاه علم و صنعت ایران راه‌اندازی شده است تا شاهد ارائه خدمات پیشرفته به متخصصان حوزه چاپ سه‌بعدی باشیم.

 به گزارش چاپ ونشر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، موسسه ساخت افزایشی ایران با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی در دانشگاه علم و صنعت ایران راه اندازی شده است تا از این پس شاهد ارائه خدماتی متمرکز به متخصصان این حوزه باشیم.

تحقیقات متمرکز بین رشته‌ای برای توسعه قطعات کاربردی سرامیکی، پلیمری و کامپوزیتی، ارایه خدمات نمونه سازی سریع (آزمایشکاه ساخت سه بعدی)، توسعه خدمات و تجاری سازی فناوری ساخت افزایشی و آموزش ساخت افزایشی برای دانش آموزان، دانشجویان و صنعتگران برخی اهداف از تاسیس این مرکز است.

موسسه ساخت افزایشی با هدف توسعه فناوری، خدمات و بازار ساخت با همکاری دانشکده مهندسی مکانیک و مواد در دانشگاه علم و صنعت ایران تاسیس شده است. این موسسه یکی از مجهزترین فب لب‌های ساخت افزایشی (چاپ سه بعدی) را دارا است. این فب لب در فضایی به متراژ ۱۰۰ متر مربع در دانشگاه علم و صنعت ایران مشتمل بر فضای طراحی، آموزشی و آزمایشگاهی به صورت همزمان است.

امکان پذیرش ۲۰ نفر به صورت همزمان در این محل وجود داشته که می‌توانند از فضای آموزشی و آزمایشگاهی بهره‌مند شوند.

البته آموزش دانش آموزان و آشنایی آنها با فناوری چاپ سه بعدی یکی از اقدامات مهمی است که توسط این مرکز انجام شده است. همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور اساتید مجرب نیز از دیگر اقدامات برای حرکت در مسیر پیشرفت هر چه بیشتر در این حوزه است که توسط این موسسه انجام شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 فروردين 1397 ساعت 12:42
  • اندازه قلم