غلامرضا شجاع:

بازرسان وزارت صنعت بر نمایشگاه چاپ نظارت کنند

  • سه شنبه, 29 خرداد 1397 ساعت 06:05
  • منتشرشده در چاپ

نماینده تشکل‌های چاپ استان‌های کشور در نامه‌‌ای به وزیر صنعت خواستار ورود بخش بازرسی این وزارتخانه به حسابرسی‌های مالی نمایشگاه چاپ‌، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته شد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از تسنیم، غلامرضا شجاع، نماینده تشکل‌های چاپ استان‌های کشور به جز تهران، با اشاره به برگزاری نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی توسط شرکت «برساز رویداد پارس» در مجموعه شهر آفتاب در مهر ماه گفت: در پی برگزاری این نمایشگاه اتحادیه‌های چاپخانه‌داران‌، صحافان و لیتوگرافان در نامه‌ای به رئیس اتاق اصناف کشور  و مدیریت مجموعه شهر آفتاب برگزاری این نمایشگاه را مغایر با برگزاری نمایشگاه دیگری با عنوان چاپ‌، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته که توسط خودشان در آذر ماه برگزار می‌شود‌، دانسته‌اند.

وی ادامه داد:‌ در ادامه این اعتراض علی فاضلی رئیس اتاق اصناف نیز در نامه‌ای اعلام کرده که اتحادیه تشکل‌های چاپ استان‌های کشور غیرقانونی است چون مراحل قانونی برای تشکیل را طی نکرده است،‌ بنابراین نمایشگاه شهر آفتاب نمی‌تواند برگزار شود. این در حالی است که ما اساسا اتحادیه‌ای تشکیل نداده‌ایم‌، بلکه چندشن تشکل صنفی هستیم که بنده نمایندگی آن‌ها را عهده‌دار شده‌ام،‌ علاوه بر این پیش از این برای دریافت مجوز به وزرات کشور مراجعه کرده بودیم و آنجا به ما گفتند که سندیکا‌ها، انجمن‌ها و تشکل‌ها نیازمند دریافت مجوز از این نهاد هستند‌، در حالی که ما هیچ کدام از این‌ها نیستیم،‌ اساساً ما تشکیل اتحادیه یا تشکل نداده‌ایم‌، بلکه گروهی از تشکل‌های چاپ در استان‌های مختلف هستیم که با هم به دنبال کار صنفی هستیم.

وی ادامه داد: متولی اصلی صنعت چاپ وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی است‌، در این راستا 25 اتحادیه چاپ از سراسر کشور در نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بنده را به عنوان نماینده خود برای پیگیری مطالبات صنفی معرفی کردند. فعالیت‌های اخیرما در حوزه جلسات تنظیم بازار کاغذ،‌ چاپ و ... نیز در همین راستا بوده است. حتی مدیران اتحادیه‌های چاپ‌، لیتوگراف و صحاف تهران نیز در نامه‌هایی به بنده تبریک گفتند.

شجاع تصریح کرد: فاضلی رئیس اتاق اصناف  در نامه مذکور قید کرده است که باید فاصله برگزاری دو نمایشگاه حداقل شش ماه باشد،‌ مشخص نیست،‌ این قید بر چه مبنایی است.

وی تصریح کرد: نمایشگاهی که قرار است مهرماه برگزار شود،‌ توسط شرکت برساز رویداد پارس برکزار می‌شود و ما اتحادیه‌های سراسر کشور از برگزاری آن حمایت کرده‌ایم،‌ ما مجری برگزاری نمایشگاه نیستیم،‌ بلکه از حضور دو برند جهانی دروپا و اینترپک آلمان در این نمایشگاه حمایت کرده است.

شجاع همچنین با اشاره به مشکلات برگزاری نمایشگاه چاپ‌،  بسته‌بندی و ماشین آلات وابسته در 25 دوره گذشته از ارسال نامه‌ای به وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت برای ورود بخش بازرسی این وزارتخانه به حسابرسی‌های مالی این نمایشگاه در دوره گذشته خبر داد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 29 خرداد 1397 ساعت 06:11
  • اندازه قلم