هر قران یک هولوگرام

  • یکشنبه, 03 تیر 1397 ساعت 07:11
  • منتشرشده در چاپ

 

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم گفت: با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای هر قرآنی که به چاپ می‌رسد به همراه یک هولوگرام ویژه خواهد بود که بدون مجوز چاپ نشود.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از صدا و سیما، نشست خبری رئیس سازمان دارالقرآن الکریم به منظور تشریح و ارائه گزارش عملکرد فعالیت‌های سال ۹۶ و نیز اعلام برنامه‌های امسال این سازمان امروز در سازمان دارالقرآن برگزار شد.

مهدی قره‌شیخلو گفت: پارسال ۴۰ عنوان برنامه در دستور کار داشتیم که بخش عمده‌ای از این برنامه‌ها در ۴ سر فصل کلی حمایت از برگزاری آموزش‌های قرآنی در دو بخش عمومی و تخصصی، ساماندهی و پشتیبانی از فعالیت‌های قرآنی مردمی و تشکل‌های قرآنی مردمی، نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم و فعالیت‌های فوق برنامه عملیاتی شد.

وی افزود: سه عنوان، برنامه‌ها و مسؤولیت‌هایی است که طبق اساس‌نامه سازمان تبلیغات اسلامی با موضوع قرآن جزء وظایف سازمان درنظر گرفته شده است و سرفصل فوق برنامه نیز شامل برنامه‌هایی است که سازمان به صورت جداگانه نسبت به اجرای آن‌ها اقدام کرده است که در سرفصل اول حمایت از برگزاری آموزش‌های قرآنی که حدود ۱۷۴ کارگاه سبک زندگی را در ۲۹ استان برگزار کردیم که ۱۷۲ کارگاه یک روزه و دو کارگاه نیز ۳ روزه برگزار شد.

قره‌شیخلو گفت: بحث حمایت از حلقه‌های تفسیری در سال ۹۶ بود که ۷۰ جلسه و حلقه تفسیری در این زمینه شناسایی و حمایت شد، همچنین تربیت کادر متخصص آموزش عمومی قرآن کریم نیز اجرا شد که در دوره‌های مختلف تربیت معلم روخوانی، تجوید و در ۱۰۳ دوره آموزشی و با حضور ۴ هزار و ۱۳ نفر انجام شد.

وی افزود: دوازدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک به حفاظ را داشتیم که تعداد ۷ هزار و ۴۱۹ نفر در این آزمون تخصصی و در بخش‌های مختلف آن شرکت کردند که حدود ۱۰ درصد شرکت‌کننده‌ها توانستند حائز دریافت این مدارک تخصصی شوند.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم گفت: برگزاری جلسات هیأت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت را داشتیم که ۱۹ جلسه با حضور اعضای این هیأت تشکیل شد و بیش از ۳ هزار و ۹۷۰ مورد در این زمینه بررسی شد و حمایت از برنامه‌های آموزشی مؤسسات فرهنگی که ۱۵ هزار ۱۵۱ نفر را در مؤسسات، بخش خانه‌های قرآنی و شهری نیز ۳۴ هزار و ۷۰۳ نفر و چیزی در حدود ۵۰ هزار نفر در حوزه تشکل‌های قرآنی مردمی در بخش آموزش‌های عمومی حمایت شدند.

قره‌شیخلو افزود: در بخش نظارت بر چاپ و نشر ۱۱ هزار و ۵۶۷ جزء قرآن توسط مصححان تصحیح و ۲۰۹ مجوز چاپ برای بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار جلد قرآن صادر شده است و همچنین دوره تخصصی برای ارتقاء سطح مهارت مصححان قرآن در سال ۹۶ برای ۶۰ نفر برگزار شد.

وی درباره وضعیت مالی سازمان دارالقرآن گفت: ۸ میلیارد تومان اعتبار مالی پارسال بود که ۷ میلیارد و ۶۷ میلیون تومان پرداخت شد که نسبت به سال ۹۵ اعتبارات ۱۲ درصد کاهش داشت و از این عدد حدود ۷ میلیارد تومانی، ۵ میلیارد و ۶۳ میلیون تومان هزینه اجرای برنامه‌ها بود و چیزی در حدود ۲ میلیارد و ۳۰ میلیون تومان نیز هزینه‌های غیر برنامه‌ای بود.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم افزود: طرح جدیدی که امسال داریم بحث حمایت از اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم است و جشنواره محصولات قرآنی را با هدف شناسایی ظرفیت‌هایی که خود تشکل‌های قرآنی در تولیدات قرآنی دارند، خواهیم داشت و همچنین در حوزه نظارت بر چاپ و نشر نیز برای جلوگیری از حداقل تخلفات موجود در این بخش تلاش داریم با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای هر قرآن که چاپ می‌شود یک هولوگرام ویژه درنظر بگیریم که قرآن‌بدون مجوز چاپ نشود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)