اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ برگزار کرد  

دوره آموزشی مبانی تجارت بین‌الملل در حوزه چاپ برگزارشد

  • یکشنبه, 03 تیر 1397 ساعت 09:14
  • منتشرشده در چاپ

 

دوره آموزشی مبانی تجارت بین‌الملل با گرایش واردات و صادرات چاپ به همت اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در ساختمان دوم وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز یکشنبه سوم تیر ماه برگزار ‌شد.

بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران در این جلسه گفت: ما با تمام توان در راه پیشرفت و توسعه سهم خودمان را در افزایش توان صادرات انجام میدهیم تا در راه سختی که پیش رو داریم پیروز شویم.

وی با اشاره به همکاری با وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در ده سال گذشته ترس را کنار گذاشته ایم و با راهنمایی ها، همکاری ها و حمایت های معنوی و برخی اوقات مادی وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت بازرگانی با حضور در محافل بین المللی به صورت پاویون و گروه های تحقیقاتی توانستیم زیرساخت های صادراتی را فراهم کنیم و سعی کرده ایم به معرفی توانمندی های تولیدی صنعت چاپ کشور بپردازیم.

عابدین اشاره کرد: ما همواره در اهدافمان آموزش را مد نظر قرار داده و با دسترسی به منابعی تاکنون وظیفه ی خودمان را در این حوزه انجام داده ایم.

وی در ادامه گفت: در اینجا این سوال مطرح می شود که چرا باید به صادرات بپردازیم، در پاسخ باید بگویم که صادرات رشد کیفیت تولیدات را در بر دارد و برای اینکه بتوانیم صادرات داشته باشیم باید تولیداتمان را با بازار هدف وفق دهیم.

صادرات علاوه بر رشد کیفیت، اشتغالزایی و کارآفرینی را برایمان به همراه خواهد داشت و مزیتی برای صادرات کشور محسوب می شود. برای ما بسیار مهم است که به صادرات برسیم و برای رسیدن به این هدف باید تولیداتی را داشته باشیم که رقابت پذیر باشد تا انگیزه ی خرید را ایجاد کند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران توسعه ی صادرات ایران را نیازمند نقشه ی راه شفاف صادراتی دانست و در ادامه گفت: نقشه ی راه صادراتی ما را به شناخت بازارهای هدف، اولویت بندی بازارها و استراتژی مناسب می رساند. نقشه راه ریسک های ما را در بهره وری و اثربخشی صادرات به حداقل می رساند و برایمان سازگاری سازمانی ایجاد می کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 03 تیر 1397 ساعت 09:23
  • اندازه قلم