محمود کریمیان‎اقبال مدیرعامل چاپ‎صنعتی‎اقبال عنوان کرد:

واردات، ابزاری برای پیشرفت

  • سه شنبه, 12 تیر 1397 ساعت 07:41
  • منتشرشده در چاپ

 

محمود کریمیاناقبال مدیرعامل چاپصنعتیاقبال در هشتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال با اشاره به اینکه حدود ۳۰ سال در چاپ صنعتی فعالیت دارد و در این سالهاست حدود ۲۵ سال در نمایشگاه‏های داخلی همیشه حضور داشته و تقریبا ۱۰ سال است که به عنوان پرچمدار جمهوری اسلامی ایران و تنها غرفه‏دار نمایشگاههای تخصصی مانند دروپا و فسپا هستیم درباره‏ی نمایشگاه گفت: متاسفانه این نمایشگاه با وضعیت جدید اقتصادی روبه رو شد و از یک طرفی با شرایط موجود توانایی خرید بازدیدکنندگان کاهش پیدا کرده است، و از طرفی دیگر با مراجعه به نمایشگاهها میتوانند با آفرهای نمایندگی‏ها خرید انجام دهند؛ در صورتی که اکثر همکاران نتوانسته‏اند، ماشین‏آلات خود را از گمرک ترخیص کنند و عملا نمی توانند فروشی داشته باشند.

وی تاکید کرد: از عملکرد مسئولین با توجه به سابقه‏ای که در برگزاری این نمایشگاه دارند راضیت دارم کارشان ایده‌آل بوده است و تمام تلاششان را کردند ولی با اقبال رو به رو نشدند و احتمالا کمبود بازدیدکننده علاوه بر شرایط اقتصادی به تبلیغات و اطلاع‏رسانی مسئولان نمایشگاه نسبت به سال‏های گذشته نیز مرتبط باشد چون من در سطح شهر حتی یک بیلبورد تبلیغاتی از نمایشگاه ندیدم و با این تفاسیر نمایشگاه وضعیت خوبی نداشت. نسبت به دو سال گذشته که تمام غرفه‌ها پر از بازدیدکننده بود این نمایشگاه بسیار خلوت بود. چند تن از دوستان نزدیک من در این نمایشگاه حاضر نشدند و من نیز تا روشن نشدن شرایط اقتصادی کشور شاید در نمایشگاه‏های بعدی هم شرکت نکنم، زیرا مشخص نیست که در آینده چه اتفاقی قرار است رخ دهد.

 کریمیان اقبال با اشاره به این که چاپ دیجیتال ایران پیشرفت‏های خیلی خوبی داشته توضیح داد: فعالان صنف چاپ دیجیتال با واردات ماشین‏آلات به روز از کشورها و برندهای معتبر دنیا به وارد کشور باعث ارتقاء این بخش از صنعت در ایران شده‏اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 تیر 1397 ساعت 07:22
  • اندازه قلم