قرآن هایی با خط فارسی عرضه می شود

  • سه شنبه, 19 تیر 1397 ساعت 08:01
  • منتشرشده در چاپ

 

مدیر دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن کریم از چاپ سه قرآن به خط نسخ ایرانی که توسط استادان مرتضی رهنما، حبیب‌الله اسلامی و رضا ولی‌زاده کتابت شده است در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایکنا، مهدی بابایی، مدیر دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا؛ با اشاره به دو قرآنی که توسط کاتبان این مرکز کتابت و منتشر شده است،‌ گفت: این دو مصحف شامل قرآن به خط استاد محمدعلی قربانی و قرآن به شیوه هندی که به کوشش استاد تک‌دهقان با خط نسخ کتابت و در ماه مبارک رمضان رونمایی شد،‌ است.

وی در ادامه این مطلب افزود: قرآنی به خط استاد مرتضی رهنما که از قاریان ممتاز جمهوری اسلامی ایران و کاتب شاخص قرآن کریم است در دست کتابت است که مراحل نهایی و آماده‌سازی را می‌گذراند و به زودی چاپ می‌شود.

بابایی درباره این قرآن عنوان کرد: این قرآن در قطع وزیری چاپ می‌شود، البته نسخ کتابت شده در قطع بزرگتر نوشته شده است. این قرآن به خط نسخ ایرانی کتابت می‌شود.

وی همچنین از قرآن دیگری که توسط کاتب دیگری از این مرکز در دست کتابت و آماده‌سازی است یاد و اظهار کرد: کتابت قرآن به خط استاد رضا ولی‌زاده و حبیب الله اسلامی نیز به پایان رسیده است و اکنون کارهای آماده‌سازی و چاپ آنها انجام می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 19 تیر 1397 ساعت 11:40
  • اندازه قلم