کتاب های چاپ های سنگی با موضوع امام رضا به نمایش گذاشته شد

  • دوشنبه, 01 مرداد 1397 ساعت 06:30
  • منتشرشده در چاپ

 

کتابخانه و موزه ملی ملک، فهرست کتاب‌های چاپ سنگی، چاپی و نسخه‌های خطی با موضوع امام رضا (ع) را منتشر کرد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، «نشان دوست»، نام فهرستی به شمار می‌آید که کتاب‌های چاپ سنگی و چاپی و نسخه‌های خطی مرتبط با امام رضا علیه‌السلام را در مجموعه کتابخانه و موزه ملی ملک دربرگرفته است.

کتابخانه و موزه ملی ملک با بارگزاری این فهرست بر پورتال این موقوفه به نشانی www.malekmuseum.org این امکان را فراهم آورده است که پژوهشگران و دوستداران کتاب با دریافت فهرست یادشده، سپس با مراجعه به کتابخانه، امکان بهره‌گیری ساده و سریع از کتاب‌های مربوط به امام رضا علیه‌السلام را بیابند.

فهرست کتاب‌های چاپی، ۲۰۰ عنوان کتاب را دربرگرفته است. ۴۱ عنوان نسخه خطی و ۴ عنوان کتاب چاپ سنگی نیز در کنار آن، مجموعه داشته‌ها و مجموعه کتاب‌های کتابخانه و موزه ملی ملک با موضوع امام رضا علیه‌السلام را نشان می‌دهند.

پژوهشگران با دریافت فهرست‌ها و مراجعه به کتابخانه این امکان را خواهند داشت به آسانی به کتاب‌های یادشده دسترسی یابند.

بهره‌گیری از امکانات تالارهای کتابخانه‌ای در کتابخانه و موزه ملی ملک به رایگان و بدون عضویت (تنها با ارایه یک کارت شناسایی و دریافت کارت ورود الکترونیک) امکان‌پذیر است. کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در گستره نسخه‌های خطی به شمار می‌آید که اکنون در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» جای گرفته است. حاج حسین آقا ملک، این گنجینه را به سال ۱۳۱۶ خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)