رقابت در مرحله اول ساخت جوهر رسانا

  • چهارشنبه, 24 مرداد 1397 ساعت 07:08
  • منتشرشده در چاپ

در مرحله اول چالش نوآوری ساخت «جوهر رسانا یا نیمه‌رسانا» برای کاربردهای الکترونیک چاپی 54 طرح از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان و محققان دانشگاهی ارائه شد.

 

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایسنا با پایان یافتن مهلت ثبت‌نام چالش نوآوری ساخت جوهر رسانا یا نیمه‌رسانا، 54 طرح از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان و محققان دانشگاهی برای حضور در مرحله اول این رقابت که در دو بخش جوهرهای رسانا و نیمه‌رسانا برگزار می‌شود، ارسال شد.

فرآیند غربال (ارزیابی اولیه غیرحضوری) طرح‌های ارسالی انجام‌شده و پس‌ازآن داوری حضوری طرح‌ها در مرحله‌ اول چالش طی روزهای آتی آغاز می‌شود.

نیمی از طرح‌های ارسالی از سوی دانش‌آموختگان مقطع دکتری و پسادکتری بوده است.

طرح‌های برتر مرحله اول به مرحله دوم راه‌می‌یابند و به برنده‌ نهایی در هر یک از این دو بخش مبلغ 100 میلیون ریال جایزه‌ نقدی اعطا خواهد شد. علاوه بر آن برندگان نهایی چالش با حمایت ستاد توسعه‌ فناوری نانو امکان دریافت تسهیلات تجاری‌سازی تا سقف 1500 میلیون ریال را دارند.

همچنین نفرات دوم تا چهارم چالش در هر یک از بخش‌های جوهرهای رسانا و نیمه‌رسانا امکان دریافت تسهیلات تجاری‌سازی تا سقف 1000 میلیون ریال به ازای تعریف مأموریت‌های صنعتی را خواهند داشت.

این چالش که از سوی ستاد ویژه‌ توسعه‌ فناوری نانو و با همکاری یکی از شرکت‌های فعال در این حوزه برگزار می‌شود، به دنبال توسعه‌ زیرساخت‌های فناوری الکترونیک چاپی و ساخت جوهرهای رسانا و نیمه‌رسانای مناسب برای چاپگرهای جوهرافشان با تکیه‌بر دانش و فناوری شرکت‌های خلاق و نوآور، پژوهشگران، مخترعان و فناوران در داخل و خارج کشور است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 24 مرداد 1397 ساعت 07:27
  • اندازه قلم