چاپ اسکناس‌های خارجی در چین

  • چهارشنبه, 24 مرداد 1397 ساعت 07:41
  • منتشرشده در چاپ

منابع آگاه اعلام کردند که چین با ظرفیت بسیار بالایی در حال چاپ اسکناس‌های خارجی به‌منظور گسترش نفوذ خود در اقتصاد جهانی است.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از چاینا مورنینگ پُست، منابع آگاه در چاپ اسکناس و شرکت ضرب سکه چین اعلام کردند که چین در حال چاپ اسکناس خارجی با تمام ظرفیت خود در راستای گسترش نفوذ این کشور در اقتصاد جهانی است.

در همین حال چاپخانه‌های اسکناس در سرتاسر چین تقریباً با ظرفیت ۱۰۰ درصدی خود در حال کار کردن هستند تا به سهمیه بالای غیرمعمول که توسط دولت در سال جاری میلادی تعیین‌شده، پاسخگو باشند.

یکی از منابع آگاه که خواست نامی از او برده نشود گفت: سهم اسکناس یوآن در این سفارشات کم است و بیشتر تقاضا از سوی کشورهای خارجی شرکت‌کننده در «پروژه کمربند و نوآوری جاده» برمی‌گردد.

این منبع تصریح کرد که تا چند سال پیش چین به‌هیچ‌وجه اسکناس خارجی چاپ نمی‌کرد؛ اما در سال ۲۰۱۳ میلادی، پکن با مطرح کردن «پروژه کمربند و نوآوری جاده» که برنامه‌ای برای تحریک رشد اقتصادی در حدود ۶۰ کشور از اروپا، آفریقا و آسیا به‌واسطه سرمایه‌گذاری و پروژه‌ای زیرساخت بود، رفته رفته ایده چاپ اسکناس مطرح شد و در سال ۲۰۱۵ میلادی چین شروع به چاپ اسکناس برای نپال و امروز هم برای مشتریان خارجی صنعت خود می‌کند که شامل تایلند، بنگلادش، سریلانکا، مالزی، برزیل، هند، لهستان و احتمالاً بسیاری از کشورهای دیگر هستند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 24 مرداد 1397 ساعت 10:08
  • اندازه قلم