غلام رضا شجاع رئیس تعاونی لیتوگراف:

تعاونی مشمول زینک دولتی هست

  • سه شنبه, 03 مهر 1397 ساعت 08:21
  • منتشرشده در چاپ

 

به گزارش چاپ ونشر: در روزهای اخیر اخباری توسط خبرگزاری ایبنا مبنی بر عدم تعلق محموله‏ ی زینک با ارز دولتی (که توسط تعاونی لیتوگراف درخواست شده بود)، منتشر شد که طبق اخبار واصله از رئیس تعاونی لیتوگراف، با واقعیت مغایرت دارد.

در این زمینه، غلام رضا شجاع مدیر عامل تعاونی لیتوگراف تصریح کرد: هم اکنون در خواست ارائه شده از سوی تعاونی لیتوگراف برای دریافت زينك مراحل قانوني خود را در بانك اقتصاد نوين طي مي كند و اعتبار سنجي شده است.

وی ادامه داد: بزودی این در خواست برای تاييد به بانک مرکزی ارسال خواهد شد و پس از تایید این مرکز واردات زینک با ارز دولتی به انجام خواهد رسید.

شجاع افزود: در چند روز اخیر شایعاتی مبنی بر عدم تعلق محموله ‏ی زینک با ارز دولتی در برخی رسانه ها انتشار یافته بود که بدین ترتیب تکذیب می شود. این در خواست در ردیف 17  لیست وزارت ارشاد قرار دارد و همچنان از سوی تعاونی لیتوگراف پی گیری می شود.

احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران دو روز پیش خبر از افزایش سه برابری قیمت این کالا داده و اعلام کرده بود، در کارگروه کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این بحث مطرح شد که یک محموله زینک با ارز دولتی به تعاونی لیتوگرافان اختصاص داده شود اما جدیدا متوجه شده‌ایم که وزارتخانه این موضوع را رد کرده و این مقوله مشمول تعاونی ما نمی‌شود. وی اظهار کرده بود؛ به زودی در نامه‌ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار پیگیری این موضوع خواهیم شد تا جلوی استمرار این روند گرفته شود و فهرست واردکنندگان و مقدار واردات کاملا مشخص شود تا اگر احتمالا احتکار یا گران‌فروشی هم رخ دهد، مراجع قانونی با آن برخورد کنند.

عدم هماهنگی برای ورود محموله زینک از سوی تعاونی لیتوگراف یکی دیگر از ادعاهای خبر انتشار یافته بود که توسط مدیر عامل شرکت تعاونی سازندگان کلیشه و لیتوگراف، مهر و پلاک و چاپ اسکرین، رد شد. به گفته ی شجاع صنعت چاپ به زودی از واقعیت امر مطلع شده و از تلاش های مستمر تعاونی لیتوگراف منتفع خواهد شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 مهر 1397 ساعت 12:26
  • اندازه قلم