یک موج یک هدف

چاپخانه های استان ها خواهان تخصیص کاغذ دولتی هستند

  • دوشنبه, 16 مهر 1397 ساعت 13:08
  • منتشرشده در چاپ

 

به گزارش چاپ ونشر، رؤسای اتحادیه‏ ی چاپخانه‏ های 9 استان کشور در نامه‏ ای سرگشاده خواهان سهمیه کاغذ برای چاپخانه های فعال در این استان ها شدند، در این نامه‏ ها علاوه برکاغذ رفع سایر موانع حوزه تولید در صنعت چاپ مورد تاکید قرار گرفته است.

اتحادیه ‏های استان‏ های کرج، شهرکرد، کردستان، خراسان رضوی، قم، اصفهان، گلستان و مازندران هر کدام جداگانه طی نامه ‏هایی خواهان پیگیری مطالبات خود از استاندار و نمایندگان هر استان در مجلس شورای اسلامی شدند.

گلایه چاپخانه‏داران از تدوام کمبود مواد اولیه و افزایش قیمت‏ ها در بازار و تاثیر مستقیم آن بر حوزه تولید و کسب وکار بوده در همین راستا علاوه بر کاغذ سایر ملزومات این حوزه که عمدتا وابستگی شدید به واردات داشته و اکنون با کاهش چشم‏گیری در سطح کشور روبه رو شده اشاره مستقیم داشته است.

در این نامه‏ ها چاپخانه‏ داران به عنوان متولیان تولید، فرهنگ و صنعت ضمن گلایه از بی توجهی مسئولان نسبت به نیاز چاپخانه ها خواستار حمایت از طریق تخصیص کاغذ خواستار شدند آنها صراحتا از وزارت ارشاد و وزارت صمت به عنوان متولیان صنعت چاپ گلایه کرده و بی‏ توجهی به مشکلات این حوزه و تاثیر پس لرزه های آن بر سایر بخش ‏ها نگران کننده میدانند.

اتحادیه‏ ها  نوسانات ارز و و عدم وجود برنامه‏ ای مدون به منظور رفع چالش‏ های پیش روی چاپخانه ‏داران را معظل اساسی این حوزه قلمداد می‏کنند. اتحادیه‏ ها دریافت سهمیه کاغذ دولتی همراه با کنترل و نظارت را رویکرد راهگشا در جهت رفع نیاز جمعه و کاهش قیمت تولیدات چاپی می‏دانند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 مهر 1397 ساعت 08:49
  • اندازه قلم