660 عنوان کتاب در نهمین نمایشگاه کتاب استانی در زنجان ارائه شد

  • یکشنبه, 22 مهر 1397 ساعت 08:12
  • منتشرشده در چاپ

 

مسئول اجرایی نشر نیماژ گفت: در حال حاضر هیچ طرح حمایتی از ناشران وجود ندارد و نمایشگاه های کتاب نیز به دلیل کاهش قدرت خرید مردم فروش خوبی ندارد.

به گزارش چاپ ونشربه نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدگنابادی،اظهارداشت:660 عنوان کتاب در نهمین نمایشگاه کتاب استانی در زنجان ارائه شد که 100 عنوان چاپ جدید بود.

وی با اشاره به مشکلات نشر در حال حاضر، گفت: کتاب در جوامع دیگر به عنوان کالای ضروری محسوب می شود اما متاسفانه در ایران کالای ضروری نیست.

مسئول اجرایی نشر نیماژ  خاطرنشان کرد: وجود ناشران کلاهبردار که از فعالیت دیگر ناشران استفاده می کنند،از مشکلات عمده نشر محسوب می شود.

گنابادی یادآور شد: برخی از ناشران کتابی را که توسط ناشر ترجمه شده است با تغییر ترجمه چاپ می کنند که این امر مشکلاتی را برای ناشران واقعی پیش می آورد.

وی گفت: به این دلیل که ناشران حق التالیف نمی دهند کتاب ها را با 40 تا 50 درصد تخفیف عرضه کنند که این موضوع موجب زمین خوردن صنعت چاپ می شود.

مسئول اجرایی نشر نیماژ با اشاره به افزایش قیمت کاغذ در حال حاضر ،گفت:دولت نیز هیچ حمایتی از ناشران ندارد.

گنابادی مشکل کنونی کاغذ را عدم فروش از سوی فروشندگان عنوان کرد و گفت: با فروش کاغذ، فروشنده مجبور است با قیمت گزافتری خریداری کند که این امر موجب شده تا فروش کاغذ نیز کاهش یابد.

وی افزود: در حال حاضر هیچ طرح حمایتی از ناشران وجود ندارد و  نمایشگاه های کتاب نیز به دلیل کاهش قدرت خرید مردم فروش خوبی ندارد.

وی با اشاره به سیاست های غلط و ناشران کلاهبردار در حوزه نشر،گفت: با وجود اینکه متولی برگزاری نمایشگاه های کتاب موسسه نمایشگاهی به ناشر فشار نمی آورد اما در مراکز استان ها کوچکترین همکاری با ناشران نمی شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)