چاپ سه بعدی گیتار برقی امکانپذیر شد  

  • شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 12:29
  • منتشرشده در چاپ

 

ابزار و ادوات پخش موسیقی از جمله حساس ترین محصولاتی هستند که بسیاری از آنها توسط افراد باتجربه و متخصص تولید می شوند. اما تولید آنها نیز با استفاده از چاپگرهای سه بعدی ممکن شده است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایران ،فرانک پیسیک از جمله سازندگان و تولیدکنندگان سازهای مختلف با استفاده از چاپگرهای سه بعدی و دانش خود در حوزه الکترونیک گیتاری برقی به نام ElektroCaster تولید کرده که محصولی مابین گیتارهای عادی و سنتی و گیتارهای تمام برقی محسوب می شود.

این گیتار به شکلی بسیار منعطف تولید شده و کاربر بر حسب علاقه و سلیقه اش می تواند تعداد تارهای موجود در این گیتار و حتی فاصله آنها از یکدیگر را نیز تغییر دهد و تعدادی چراغ ال ای دی نیز در زیر سیم های این گیتار برای کمک به آموزش و راهنمایی گیتاریست های تازه کار گنجانده شده است.

در داخل بدنه این گیتار دو رایانه کوچک هم وجود دارد که Teensy ۳.۶  برای تنظیم صدا و Arduino Duo برای تنظیم بقیه قابلیت های آن به کار می روند.

رایانه های یادشده مجهز به پورت یو اس بی برای ارتباط با دنیای خارج هستند. برخی امکانات و تنظیمات این گیتار خاص هم با لمس بدنه آن قابل دسترس است. هنوز مشخص نیست آیا برنامه ای برای تولید انبوه این گیتار منحصر به فرد وجود دارد یا خیر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)