تولیدکنندگان از مشتریان داخلی پلکان نسازند

  • یکشنبه, 13 آبان 1397 ساعت 12:38
  • منتشرشده در چاپ

 

عرصه چاپ و نشر خبر از کمبود مرکب ساخت داخل و افزایش قیمت این کالا می‌دهند آن‌ها معتقدند درحالی‌که مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها می‌تواند زمینه رشد و شکوفایی برای برخی کالاهای ساخت داخل را داشته باشد، کاهش این مواداولیه و افزایش قیمت آن همگام با سایر کالاهای ضروری در صنعت چاپ چالش‏های فراوانی را برای چاپخانه ‏ها فراهم می‌کند.

مصطفی رمضانی مدیر مجموعه چاپ هادی گفت: پنجاه‌سال است که در حوزه چاپ فعالیت می‌کنیم اما هیچ‌گاه از مرکب ایرانی استفاده نکرده‌ایم هرچند شرایط اقتصادی موجود باعث شده به بررسی و جستجو برای جایگزین مرکب خارجی فکر کنیم اما افزایش ناگهانی قیمت مرکب ایرانی سبب شد از این کار صرف‌نظر کنیم.

وی ادامه داد: تفاوت کم‌قیمت مرکب ایرانی و خارجی و توجه به کیفیت این کالا سبب شد تا بار دیگر مرکب خارجی را برای فعالیت چاپخانه انتخاب کنیم.

رمضانی با تشریح وضعیت مرکب در بازار افزود: شنیده‌ها حاکی از این است که حتی مرکب ایرانی را سهمیه‌بندی کردند اما آنچه سبب می‏شود این کالا در چاپخانه‏ها کمتر مورد استفاده قرار بگیرد، عدم کیفیت این کالاست. درعین‌حال مرکب تولید داخل زمان طولانی‏تری را برای خشک شدن نیاز دارد و این مسئله سبب می‏شود تا چاپخانه‌داران علاقه‌ای برای استفاده از این مرکب نشان ندهند.

 مدیر چاپخانه رمضانی بر ضرورت تغییر روند تولید مرکب در داخل کشور اشاره می‌کند و گفت: ما از تولید داخل استقبال می‌کنیم، به‌شرط اینکه تولیدکننده داخلی از آب گل‌آلود ماهی نگیرد.

وی اظهار می‌کند:تولیدکننده مرکب ایرانی می‌تواند از این موقعیت به‌عنوان یک ظرفیت ایجادشده استفاده کند و کیفیت مرکب را به بهترین شکل تغییر دهد.

رمضانی تأکید می‏کند: ما همه در یک کشتی هستیم حمایت ما از تولید داخل نباید سبب شود تا تولیدکنندگان از مشتریان داخلی پلکان بسازند آن‌ها نیز همراه ما داخل همان کشتی هستند و نمی‌توانند به‌تنهایی به ساحل دیگری راه پیدا کنند. پس همه باهم برای رشد و تعالی باید حرکت کنیم.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 15 آبان 1397 ساعت 07:59
  • اندازه قلم