مشکل کاغذ و تجهیزات چاپ مرتفع شد

  • سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 07:25
  • منتشرشده در چاپ

 

وزیر آموزش و پرورش از رفع شدن مشکل کاغذ و تجهیزات چاپ کتاب‌های درسی خبر داد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش درباره مشکل تهیه کاغذ کتاب‌های درسی سال آینده، اظهار کرد: گزارشی دیروز از سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گرفتم که مشکل الحمدلله با کمک بانک مرکزی رفع شده است و دیگر مشکل کاغذ و تجهیزات چاپ نداریم.

وی ادامه داد: کاغذ و تجهیزات چاپ وارد کشور شده بود اما به دلیل مشکلات ارزی در گمرک باقی مانده بود که بر اساس گزارشی که به بنده دادند، این مشکل حل شد.

حیدر تورانی سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی چندی پیش درباره مشکل کاغذ برای چاپ کتاب‌های درسی، اظهار کرد: فقط تا ۱۵ آبان‌ماه برای چاپ کتاب درسی سال ۹۹ـ۹۸ کاغذ داریم و اگر کاغذ به دست‌مان نرسید، سال تحصیلی آینده در اول مهر نمی‌توان کتاب درسی را به دست دانش‌آموزان رساند.

وی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش در این خصوص ۲ نامه به معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس‌کل بانک مرکزی نوشتند، گفت: در حال حاضر با مشکل کاغذ و ماشین‌های چاپ مواجه هستیم.

تورانی افزود: ماشین‌های چاپ را خریداری کردیم و به بندر رسیده است اما در گمرک است و باید ترخیص شود و درباره کاغذ هم مشکل گمرگ را داریم و اکنون چند ماه است که برای ترخیص این کاغذها به دلیل مابه‌‌التفاوت ارزی که به آنها تعلق می‌گیرد، دچار مشکل شده‌ایم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 07:39
  • اندازه قلم