صنایع چاپ آمریکا علیه تعرفه آلومینیوم

  • چهارشنبه, 14 آذر 1397 ساعت 13:57
  • منتشرشده در چاپ

 

ترجمه: محمود سمیعی

دونالد ترامپ Donald Trump سند مربوط به افزایش تعرفه گمرکی برای واردات فولاد و آلومینیوم را امضا کرد. طبق مقررات جدید، واردات از سراسر جهان به آمریکا مشمول عوارض گمرکی معادل ۲۵ درصد برای فولاد و ۱۰ درصد برای آلومینیوم خواهد شد. هدف این مقررات دفاع از تولیدات داخلی این محصولات است.

آمریکا بیشتر نیازهای خود به آهن و آلومینیوم را وارد می‌کند. بیشتر این محصولات از کانادا، برزیل و مکزیک وارد می‌شود. روسیه، ترکیه و آلمان در رده‌های بعدی کشورهایی هستند که به آمریکا فولاد و آلومینیوم صادر می‌کنند.

دولت ترامپ Trump تصمیم خود دراین‌باره را اخیراً اعلام کرد که واکنش منفی بسیاری از کشورهای جهان ازجمله کانادا، اتحادیه اروپا و چین را برانگیخت. این اعتراض‌ها احتمالاً منجر به تعدیل حوزه شمول این قانون شده‌اند. مقام‌های اتحادیه اروپا پیش‌تر تهدید کرده بودند با این تصمیم ترامپ مقابله به مثل خواهند کرد. یک مقام عالی‌رتبه امور مالی اتحادیه اروپا چندی قبل از امضای سند جدید از سوی ترامپ Trump اعلام کرد، اروپا مایل نیست درگیر جنگ تجاری با آمریکا شود اما برای مقابله با اقدام آمریکا برنامه‌ای دارد که در صورت لزوم به اجرا خواهد گذاشت.

بنابراین گزارش، دونالد ترامپ Donald Trump در دوران مبارزات انتخاباتی خود وعده داده بود در تراز تجاری آمریکا با سایر کشورها تغییر ایجاد کند و دست به بازسازی صنایع فولاد و آلومینیوم بزند؛ و این کار را کرد و تعرفه‌هایی را برای آلومینیوم و فولاد که بیشتر آن از اروپا وارد می‌شد را اعلام کرد. در همین راستا صنایع چاپ آمریکا (PIA) که خود را از این تعرفه‌ها متضرر می‌دید در همایشی در ۲۴ جولای ۲۰۱۸، از مردم و مسئولان چاپی آمریکا خواست تا در اقدامی علیه دولت ترامپ در پاسخ به تأثیرات منفی تعرفهها بر آلومینیوم توسط بخش ۲۳۲ (که مربوط به تعرفههاست) که در اول ژوئن ۲۰۱۸ توسط دولت ترامپ تصویب شد وارد عمل شوند.

اعضای PIA (صنایع چاپ آمریکا) تحت تأثیر افزایش قیمت بر روی صفحات آلومینیومی که در چاپ کاربرد دارد خواهان این بودند که مشکلاتشان را با اعضای کنگره در میان بگذارند.

آلومینیوم در تولید صفحات چاپ لیتوگرافی استفاده میشود و بالاترین منابع کیفیت آلومینیومی که وارد آمریکا می‌شود و دولت آمریکا تعرفههایش را افزایش داده از کشورهای عضو اتحادیهی اروپاست. بهطورکلی برای چاپ در ایالات‌متحده مقدار آلومینیوم موجود در کشور کافی نیست و واردات آن برای پیشرفت لیتوگرافی و چاپ لازم است.) در سه هفتهی گذشته تأمین‌کنندگان اصلی صفحات آلومینیومی برای چاپ در ایالات‌متحده اعلام افزایش قیمت کردند که احتمالاً بایستی این افزایش قیمت را از طریق مشتریان به دست آورند؛ و این گرانی برای مصرف‌کنندگان که باید بار اصلی این گرانی را به دوش کشند بسیار سنگین است.

از تاریخ اول ژوئن ۲۰۱۸ که ترامپ اعلام کرد که بخش ۲۳۲ مشمول تعرفه میشود، واکنش تأمین‌کنندگان در صنعت چاپ باعث مشکل اقتصادی فراوانی از شرکتهای عضو صنایع چاپ آمریکا بسیار سریع اتفاق افتاد و این مطلب را مایکل مکین (Michael Makin) مدیرعامل شرکت PIA صنایع چاپ آمریکا در یک سخنرانی اعلام کرد.

سه تا از تأمین‌کنندگان عمده صفحات آلومینیوم مستقیماً به تعرفه‌ی آلومینیوم به‌عنوان یک دلیل موجه برای افزایش این درصد قیمت دو رقمی بر صنعت چاپ اشاره کردند و اظهار داشتند که یکی از راه‌حل‌های فائق آمدن بر این مشکل بیان کل نیازهای صنعت چاپ و حمایت از تولیدکنندگان کارهای چاپی و پایین آوردن میزان تعرفه‌هاست.

تأثیر منفی افزایش تعرفهها بر صنعت چاپ قابل پیشبینی بود. اجلاس قانونگذاری چاپ و بستهبندی در سال ۲۰۱۸، PIA (صنایع چاپ آمریکا) و هیئت نمایندگی از تأمین‌کنندگان تجهیزات چاپ با مقامات وزارت بازرگانی در سطح بالای دولت ملاقات کردند تا پیامدهای دردناک ناشی از افزایش تعرفه بر آلومینیوم را با آن‌ها در میان بگذارند.

مکین (Makin) مدیرعامل شرکت PIA صنایع چاپ آمریکا گفت: متأسفانه بعد از مدتی که تحریم‌ها بر آلومینیوم اعلام شد میبینیم که چنین نگرانی درست بود و ما با یک واقعیت نامطلوب روبهرو هستیم که مدت‌زمان افزایش قیمتهای مربوط به تعرفهها در آن اثر خواهد کرد. با اعتراض صنعتگران چاپی وزارت بازرگانی ایالات‌متحده فرآیند کم کردن و یا حذف تعرفهها را بررسی میکند که اجازه میدهد تا واردکنندگان آلومینیوم از اروپا تجهیزات صنعت چاپ را وارد کنند. تا صنعت چاپ آمریکا بتواند به کارش به‌طور مطلوب ادامه دهد، البته برای اعمال معافیت و دریافت پاسخ بایستی ۹۰ روز صبر کرد. بااین‌وجود، این فرآیند حذف تعرفهها توسط حجم زیادی از برنامههای کاربردی از صنایع مختلف و در زمان مقرر در خانه‌های چاپی که در ایالات‌متحده وجود دارد توسط معاون کمیته فرعی تجارت این روزها برگزار می‌شود.

برای بررسی مشکلات مربوط فرآیند حذف تعرفه PIA (صنایع چاپ آمریکا) هم در نامه‌ای به این اجلاس خواسته‌های خود را بیان کرده است. اگر شرکت شما هم تحت تأثیر تعرفه‌های آلومینیومی و فولاد بخش ۲۳۲ قرارگرفته. شما هم در این مشارکت سهیم هستید. همراهی کردن با قانون‌گذاران دولت ترامپ حیاتی و ضروری است و در این صورت کنگره ایالات‌متحده اثرات واقعی گرانی را در زندگی واقعی در ارتباط باسیاست‌های تجاری در چاپ و صنعت ارتباطات گرافیکی را درک خواهد کرد.

PIA (صنایع چاپ آمریکا) آماده کارکردن با کنگره است تا راه‌حل‌هایی را پیدا کنند که هر دو (صنعت چاپ و دولت) با مبارزه با تجارت غیرعادلانه و جلوگیری از آسیب رساندن به شرکتهای چاپی بتوانند به نتیجه مطلوبی برسند /منبع: printing impressions

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)