توسعه حوزه چاپ و نشر طی 40سال گذشته یک دستاورد است

  • سه شنبه, 18 دی 1397 ساعت 08:14
  • منتشرشده در چاپ

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد تیراژ و موضوعات کتاب و تنوع زبانی در کتاب‌ها نشان می‌دهد در مقایسه با کشورهای دنیا و اطراف ایران به چه میزان پیشرفت کردیم.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از خانه ملت، نصرالله پژمان‌فر با اشاره به دستاوردهای 40ساله انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی توانسته در این 4 دهه دستاوردهای بزرگی در عرصه‌های مختلف دانشی، پژوهشی، تحقیقاتی و کشاورزی، صنعتی و ... تا به امروز بدست آورد، گفت: شاهد این موضوع این است که امروزه علی‌رغم اینکه در هیچ جای دنیا هیچ کشوری نداریم که به این حد دشمنان جدی داشته باشند تا برای دشمنی با این کشور سرمایه‌گذاری کنند، اما توانستیم همه تهدیدها را با تمام مشکلاتی که ایجاد کرده پشت سر بگذاریم و این یک مسئله اساسی است که نشان می‌دهد ایران توانسته موفق باشد.

چاپ شدن کتاب‌هایی که به زبان‌های مختلف لاتین، انگلیسی، روسی و دیگر زبان‌ها، وجود دارند، نشان می‌دهد در مقایسه با کشورهای دنیا و اطراف ایران چقدر پیشرفت کردیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: از یک طرف فضای رسانه‌ای در دنیا با بایکوتی که نسبت به ایران به خرج داده تلاش می‌کند که واقعیت‌ها به مردم منتقل نشود تا مردم ببینند چه اتفاقات مثبتی در کشور ایجاد شده است و در این راستا می‌توانیم چه اقدامات موثری را داشته باشیم.

رییس کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: به نظر بنده، رسانه‌ها باید در این موضوع ورود کنند حتی در قالب اردوهای دانش‌آموزی، دانشجویی و ... فرصتی ایجاد شود تا از نزدیک دستاوردها را ببینند و برای آنها روشن شود تا بتوانند برای خود مقایسه داشته باشند.

 

پیشرفت قابل توجه حوزه چاپ و نشر در مقایسه با دیگر کشورها

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی در خصوص پیشرفت‌هایی که در طول انقلاب در حوزه چاپ و نشر اتفاق صورت گرفته است، افزود: اگر بخواهیم صنعت چاپ و نشر را با دوره قبل از انقلاب مقایسه کنیم می‌بینیم که تعداد نشریات چند صد برابر شده است؛ تعداد تیراژ کتاب، موضوعات کتاب‌ها و تنوع زبانی در کتاب‌ها، یعنی چاپ شدن کتاب‌هایی که به زبان‌های مختلف لاتین، انگلیسی، روسی و دیگر زبان‌ها، وجود دارند، نشان می‌دهد در مقایسه با کشورهای دنیا و اطراف ایران چقدر پیشرفت کردیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)