ناکامی باند جعل و چاپ اسکناس

  • یکشنبه, 21 بهمن 1397 ساعت 08:07
  • منتشرشده در چاپ

فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد از کشف یک باند تهیه و توزیع اسکناس‌های جعلی در مهاباد خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان در گفت‌وگو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: به دنبال مراجعه حضوری تعدادی از شهروندان به دایره جعل و کلاه‌برداری اداره آگاهی این انتظامی مبنی بر کلاه‌برداری از نامبردگان توسط فردی به هویت معلوم در مهاباد به شیوه و شگرد جعل و چاپ دلار تقلبی و فروش به چندین نفر در سطح شهرستان مراتب به‌صورت ویژه در دستور کار عوامل انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: طی تحقیقات مشخص شد که نامبرده در امر خریدوفروش پول جعلی به‌صورت گسترده فعالیت دارد لذا با استفاده از تجهیزات به‌روز و فنی پلیس، مخفیگاه فرد موردنظر در مهاباد شناسایی شد.

فرمانده انتظامی مهاباد گفت: پس از تعقیب و مراقبت‌های لازم و کنترل توسط مأمورین نهایتاً متهم در حین توزیع پول‌های جعلی در مهاباد دستگیر و به مقر پلیس انتقال داده شد.

 ظهیریان ادامه داد: پس از بازجویی‌های فنی متهم به بزه ارتکابی خود اعتراف و از همدستی سه نفر دیگر و سر باند این شبکه جعلی اعتراف کرد.

 وی با اشاره به دستگیری سایر افراد این شبکه جعلی چاپ اسکناس گفت: با رعایت حقوق شهروندی در اجرای دستور مقام قضایی، سریعاً نیروها به محل اختفای افراد مورد نظر اعزام و از محل اختفای نام بردگان انواع اسکناس های جعلی و ارز کشورهای مختلف کشف شد.

 ظهیریان اظهار داشت: مبلغ ۳۱ میلیون و پانصد هزار ریال پول ایران، یک میلیارد و دویست میلیون تومان اسکناس جعلی و تقلبی، انواع موبایل که در امر کلاه‌برداری استفاده می‌شدند، یک دستگاه پول‌شمار، تعدادی کارت عابر بانک بانام‌های مشخص و قابل‌رسیدگی، آلات و ادوات تهیه و چاپ اسکناس‌های جعلی از مخفیگاه نامبردگان کشف شد.

وی ادامه داد: در تحقیق از نامبردگان آن‌ها به ۱۵ فقره کلاه‌برداری به شیوه تلفنی به مبلغ ۵۰ میلیون تومان در شهرستان مهاباد و ۳۰ فقره کلاه‌برداری تلفنی از شهرستان‌های هم‌جوار به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان درمجموع به ۴۵ فقره کلاه‌برداری تلفنی اعتراف کردند که مراتب تشکیل پرونده انجام گرفت و متهمان تحویل مقامات قضایی داده شدند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)