«چاپ امنیتی، فناوری‌ها و راهبردهای امنیت اسناد و حفاظت از برند» منتشر شد

  • یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 08:00
  • منتشرشده در چاپ

کتاب «چاپ امنیتی، فناوری‌ها و راهبردهای امنیت اسناد و حفاظت از برند» تألیف مجید خسروی، کارشناس رسمی دادگستری در رشته چاپ و چاپخانه و پژوهشگر فناوری‌های توسعه چاپ و بسته‌بندی منتشر شد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «چاپ امنیتی، فناوری‌ها و راهبردهای امنیت اسناد و حفاظت از برند» به همت مجید خسروی، کارشناس رسمی دادگستری در رشته چاپ و چاپخانه و پژوهشگر فناوری‌های توسعه چاپ و بسته‌بندی منتشر شد.

چاپ امنیتی یکی از بخش‌های مهم و راهبردی صنعت چاپ محسوب می‌شود و اهمیت ویژه‌ای برای دولت‌ها و صاحبان برند دارد.

فرآیند جهانی شدن، تحولات سریع و دسترسی آسان به فناوری‌ها، گسترش باندهای سازمان یافته جعل، تبهکاری و تروریسم بین‌المللی طی سال‌های اخیر، تهدیدهای جدیدی به همراه داشته و چالش‌هایی در مسیر مبارزه با جعل اسناد، جلوگیری از تولید و توزیع کالاهای تقلبی و حفاظت از برند ایجاد کرده است.

این کتاب به تبیین نقش کلیدی انواع فناوری‌های چاپ امنیتی و اهمیت آن در حوزه امنیت اجتماعی و اقتصادی جوامع، معرفی فناوری‌های نوین چاپ امنیتی برای تولید اسکناس، اسناد امنیتی، اوراق بهادار و همچنین راه‌حل‌های چاپ و بسته‌بندی امنیتی در حفاظت از برند و جلوگیری از جعل و تقلب در بسته‌بندی کالا و رهگیری و ردیابی محصولات در زنجیره تأمین پرداخته است.

تبیین اصول مدیریت پروژه‌های چاپ امنیتی، معرفی نرم‌افزارهای گرافیک امنیتی، ویژگی‌های انواع کاغذ و مرکب امنیتی، انواع تکنیک های چاپ امنیتی، انواع هولوگرام ها، لیبل ها و کارت‌های هوشمند و انواع بسته‌بندی‌های ضد جعل از جمله موضوعات مطرح شده در کتاب است.

این کتاب نخستین کتاب در مقوله چاپ امنیتی و راه‌حل‌های چاپ و بسته‌بندی برای حفاظت از برند به زبان فارسی است و رویکردی تخصصی، جامع و فراگیر به فرایندها، فناوری ها و مواد اولیه مورد استفاده در این حوزه با هدف جلوگیری از جعل و تقلب در اسناد و بسته بندی کالاها دارد. به گفته ناشر، ترجمه انگلیسی این کتاب نیز به زودی توسط یک ناشر سوئدی منتشر خواهد شد.

کتاب معرفی شده در ۲۴۰ صفحه رنگی و کیفیتی ممتاز توسط مجید خسروی، طی ۴ سال پژوهش تالیف شده و منبعی ارزشمند برای دانشجویان و محققان حوزه چاپ و بسته بندی، طراحان گرافیک، مدیران چاپخانه ها، کارشناسان تولید اوراق بهادار، مدیران دولتی مرتبط با موضوع ارتقای امنیت اسناد و صاحبان برند است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)