گزارشی از وضعیت صنعت چاپ در استان اصفهان

تعطیلی در کمین صنعت چاپ

  • یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 08:49
  • منتشرشده در چاپ

گرانی کاغذ همچنان مشکل رسانه‌های مکتوب اصفهان است.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سردبیر روزنامه هشت بهشت با اشاره به اینکه افزایش قیمت دلار اگر چه ارزش ریال را کاهش داد ولی قیمت همه اجناس از جمله کاغذ بالا رفت گفت: در این زمان بیشترین فشار را اقشاری متحمل می‌شوند که مواد اولیه کارشان را کاغذ تشکیل می‌‌دهد و آن‌هایی که ضعیف‌ترند بیشترین آسیب را می‌بینند.

رضایی افزود: در این گرانی کاغذ هم روزنامه‌های محلی به خاطر اقتصاد ضعیف بیشترین آسیب را می‌بینند و این حقیقت در روزنامه‌های اصفهان این روزها نمودی آشکاری دارد تا به امروز دو روزنامه مجبور شده‌اند که ۱۲ صفحه را به ۸ صفحه کاهش دهند و بقیه هم حال و روز چندان خوشی ندارد.

سردبیر روزنامه اصفهان امروز هم با اشاره به اینکه مشکل فقط گرانی کاغذ نیست و حوزه کاغذ در حال حاضر مشکلات دیگری هم داردگفت: در حال حاضر انواع مختلفی از کاغذ که قیمت بالایی دارند و برای نشریات خاص به کار می‌روند اصلا فروخته نمی‌شود و این هم یکی دیگر از مشکلات است که ورود به حوزه نشر را سخت می‌کند.

اکبری نبود نظارت بربازار کاغذ را مشکل دیگری دانست و افزود: گرانی درحالی رخ داده که کاغذ های موجود در بازار با ارز دولتی تامین شده اند.

وی گفت: اگر مشکلات کاغذ در ماه های آینده حل نشود ۴۰درصد مطبوعات تا پاییز زمین‌گیر می شوند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)