موفقیت های پاویون ایران در نمایشگاه 2019 چاپ دبی

  • چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 08:22
  • منتشرشده در چاپ

 

گسترش تعاملات فعالان چاپ و بسته‌بندی ایران با کشورهای منطقه مانند عربستان، سوریه، عمان، عراق، قطر، افغانستان و ... از دستاوردهای حضور پاویون ایران در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دبی 2019 به شمار می‌آید.

 بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در گفت‌وگو با ایبنا، با اشاره به نتایج حضور چاپخانه‌داران ایرانی در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دبی 2019 گفت: با شروع فعالیت پاویون، مراجعات مختلفی از کشورهای عربستان، سوریه، عمان، عراق، قطر، امارات متحده عربی، اردن، افغانستان، ارمنستان به غرفه ما درباره توسعه همکاری‌ها انجام شد.

 وی ادامه داد: در این زمینه سفارش‌های بسیار خوبی در حوزه چاپ امنیتی، تولید کارتن و ورق، چاپ جعبه و لفاف‌های انعطاف‌پذیر،‌چاپ ورق آلمینیوم از کشورهای مختلف داشتیم.

 عابدین با بیان اینکه گسترش تعاملات فعالان چاپ و بسته‌بندی ایران با کشورهای منطقه از جمله اولویت‌های برنامه‌های پاویون ایران بود، عنوان کرد: در این روزها مراجعات زیادی از از عراق و منطقه اقلیم کردستان برای چاپ کتاب و نشریه داشتیم اما به دلیل ممنوعیت صادرات کاغذ تحریر و کتاب عملا ثبت سفارش در این حوزه با محدودیت روبه‌رو بود.

 وی یادآور شد: به دلیل محدودیت تامین کاغذ تحریر و مشکلات این حوزه، با وجود توانمندی‌های دست‌اندرکاران کشور نتوانستیم سفارش برای چاپ کتاب و نشریات داشته باشیم.

 عابدین همچنین درباره کشورهای هدف چاپخانه‌داران ایران، توضیح داد: کشورهای هدف ما در این نمایشگاه، عراق، افغانستان، ترکیه، عمان، قطر و چین بودند و نشست‌ها و مذاکرات بسیار خوبی برای توسعه همکاری‌ها در پاویون ایران انجام شد.

 وی تاکید کرد: همچنین در این پاویون تعاملات خوبی با انجمن‌ چاپ و بسته‌بندی چین و هیات چاپ کشورهای افغانستان، سوریه و عمان داشتیم که برخی از آن‌ها به همکاری منتج شد.

 رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ با بیان اینکه امسال در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دبی تلاش کردیم در جهت شعار سال 1398 گام برداریم، گفت: به دلیل تحریم‌های ظالمانه بر علیه ایران، حضور پررنگ و قوی پاویون ایران در نمایشگاه دبی به بسیاری از کشورهای منطقه نشان داد که ایران همچنان تولید و صادرات را مانند گذشته دنبال می‌کند، اگرچه پرداخت و دریافت مالی با کمی مشکل روبه‌رو است. 

به گفته وی، حضور چاپخانه‌داران ایرانی نشان داد که صنعت چاپ کشور این توانایی را دارد که تولید و صنایع داخلی رونق دارد و می‌توانیم با تکیه بر این توانمندی‌ها مسیر حضور در بازارهای جهانی را دنبال کنیم.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)