سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس اعلام کرد:

ناشران برای انتشار آثار 6 ماه فرصت دارند

  • سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 06:02
  • منتشرشده در نشر

 

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: با نظر کمیسیون اگر ناشری پس از 6 ماه اقدام به نشر اثری نکند، صاحب اثر می‌تواند از ناشر خسارت را مطالبه کند.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از فارس حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت:‌در جلسه امروز کمیسیون مواد دیگری از لایحه حمایت از حقوق مالکیت آثار ادبی و هنری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و 20 ماده دیگر آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید.در این مواد موضوع قراردادهای خاص مورد بحث قرار گرفته است که از جمله آن می‌توان به قرارداد نشر اشاره کرد.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون بر اساس قرارداد نشر صاحب اثر نسخه اصلی را در اختیار ناشر قرار می‌دهد و ناشر نیز مکلف است ظرف مدت 6 ماه اثر مورد نظر را منتشر کند و اگر این کار را انجام نداد پدیدآوردنده به وی اخطار می‌دهد و اگر مجدد ظرف 4 ماه اقدام به نشر اثر نکرد،پدیدآورنده می‌تواند قرارداد را فسخ کند و خسارات وارده توسط ناشر جبران شود.

نوروزی خاطرنشان کرد: چنانچه ناشر در قرارداد مجاز به نشر اثر به دفعات باشد در صورت کم شدن نسخه در بازار صاحب حق می‌تواند انتشار اثر را از ناشر بخواهد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 07:14
  • اندازه قلم