اجرای طرح نذر بهشتی توسط آستان قدس رضوی

  • دوشنبه, 06 آبان 1398 ساعت 08:23
  • منتشرشده در نشر

 

مدیرعامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی گفت: تاکنون، از محل مبالغ نذورات قرآن در طرح «نذر بهشتی»، ۱۰هزار جلد قرآن تولید شده است.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، مسعود فرزانه افزود: در سال گذشته 8هزار جلد قرآن کریم به همت این موسسهتولید 10 هزار جلد قرآن از محل نذورات در طرح «نذر بهشتی» تولید و تحویل آستان قدس رضوی شده است و به تازگی نیز 2هزار جلد قرآن تولید شده که تا پایان ماه صفر به آستان قدس رضوی تحویل داده خواهد شد.

وی با اشاره به‌ دیگر اقدامات مؤسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی در راستای ترویج فرهنگ نذر و وقف در حوزه قرآن کریم، ادامه داد: در سال جاری با استفاده از ظرفیت‌ مناسبت‌های خاص، برنامه‌ محوری «نذر بهشتی» در راستای توسعه فرهنگ وقف و نذر برای قرآن کریم ویژه زائران بارگاه منور رضوی اجرا شد.

مدیرعامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی بیان کرد: اقدام دیگر این موسسه در ایام پایانی ماه صفر، مشارکت در استفاده از بستر توزیع محصولات فرهنگی سایر مجموعه‌های وابسته به‌ آستان قدس رضوی بود که این اقدام نیز با هدف برجسته‌سازی و اطلاع‌رسانی نماد «نذر بهشتی» صورت پذیرفت.

فرزانه افزود: استفاده از فضای مولتی مدیا، تلویزیون‌های شهری، فضای مجازی و سامانه پیامکی آستان قدس رضوی، حضور در فروشگاه‌های محصولات رضوی، حضور در موکب‌های استقبال از زائرین پیاده و محل ورود مسافران و زائران در مبادی ورودی شهر مشهد و حضور مستقیم در اجتماع بزرگ روز شهادت امام رضا(ع) از دیگر اقدامات در راستای ترویج فرهنگ وقف و نذر توسط این مؤسسه است.

طرح «نذر بهشتی» با همکاری اداره نذورات آستان قدس رضوی انجام می‌شود و در قالب آن، قرآن‌های وقف شده و نذری در دو بخش با توجه به ‌نیت واقفان و نذر‌کنندگان برای حرم رضوی و سایر بقاع متبرکه دریافت می‌شود.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)