صبح امروز انجام شد؛

نشست تخصصی ناشران و فعالان حوزه کتاب در لرستان

  • چهارشنبه, 08 آبان 1398 ساعت 10:22
  • منتشرشده در نشر

مدیرعامل خانه کتاب ایران در نشست تخصصی با جمعی از ناشران و فعالان حوزه کتاب لرستان شرکت کرد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از لرستان، نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل خانه کتاب ایران صبح امروز(چهارشنبه 8 آبان) در جریان سفر به لرستان، با جمعی از ناشران و فعالان حوزه کتاب این استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست که مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه‌های لرستان نیز حضور داشتند، ناشران و فعالان چاپ و نشر به بیان مشکلات و دغدغه‌های خود در این حوزه پرداختند.

یدالله ستوده، مدیر انتشارات شاپورخواست در سخنانی، گرانی کاغذ و عدم حمایت دستگاه‌های اجرایی از محصولات فرهنگی به‌ویژه کتاب را یک آسیب در حوزه فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست.

در ادامه محمدتقی عزیزیان، مدیر نشر پراکنده نیز فعال کردن بخش انتخاب مردمی کتاب سال را یک نیاز اجتماعی دانست و پیشنهاد کرد تا در کنار انتخاب حاکمیتی کتاب سال، یک بخش انتخاب مردمی نیز درنظر گرفته شود.

نبود خریدهای حمایتی، نبود حمایت پیش از چاپ از آثار نویسندگان لرستان، لزوم تقلیل مدت زمان فهرست‌نویسی کتاب‌ها از سه هفته به یک هفته و بروزرسانی تازه‌های نشر در سامانه خانه کتاب، از جمله مواردی بود که ناشران و فعالان حوزه کتاب در این نشست با نیکنام حسینی‌پور در میان نهادند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)