آیا نخبگان ایران در طول تاریخ سلاخی شده‌اند؟

  • سه شنبه, 09 خرداد 1396 ساعت 08:33
  • منتشرشده در نشر

علیرضا راهداری در کتاب «بررسی وضعیت نخبگان در دوره قاجار و پهلوی» با ارائه فرضیه سلاخی می‌نویسد: «نخبگان ایران در طول تاریخ سلاخی شده‌اند. «سلاخی» نه تنها به کشتن می‌پردازد بلکه به «نحوه کشتن» نیز می‌پردازد. در حقیقت «سلاخی» کشتنی دردناک است.»


 

به گزارش چاپ و نشر؛ کتاب «بررسی وضعیت نخبگان در دوره قاجار و پهلوی» تالیف علیرضا راهداری با طرح فرضیه سلاخی به این بخش از جامعه ایران پرداخته است.

پشت جلد کتاب در شرح فرضیه سلاخی مولف آمده است: «تاریخ اساسا رقابت نخبگان بر سریر قدرت است. نخبگان بخش مهمی از جوامع انسانی بوده و رشد یا عقب ماندگی یک ملت را باید در تحلیل عملکرد آن جامعه جستجو کرد. مولف این کتاب با بررسی برخی موضوعات تاریخی این فرضیه را مطرح می‌سازد که نخبگان ایران در طول تاریخ سلاخی شده‌اند. «سلاخی» نه تنها به کشتن می‌پردازد بلکه به «نحوه کشتن» نیز می‌پردازد. در حقیقت «سلاخی» کشتنی دردناک است. مولف پس از تجزیه و تحلیل فراوان تاریخی علل گوناگونی را برای سلاخی نخبگان ذکر می‌کند.»

کتاب «بررسی وضعیت نخبگان در دوره قاجار و پهلوی» از علیرضا راهداری، در 572 صفحه رقعی(شومیز) شمارگان یکهزار نسخه و به قیمت 55 هزار تومان از سوی ناشرمولف به چاپ رسیده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 09 خرداد 1396 ساعت 08:52
  • اندازه قلم