هشدار به ناشران متخلف

جمع‌آوری قرآن‌های بدون مجوز

  • دوشنبه, 22 خرداد 1396 ساعت 09:57
  • منتشرشده در نشر

مدیر بخش ناشران نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به ناشران هشدار داد تا زمان تعیین شده مجوز نشر قرآن را ارائه دهند

 

علی سالاریان مدیر بخش ناشران بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به وجود برخی تخلفات در نمایشگاه، اظهار داشت: امسال طبق گزارش مسئولان سازمان دارالقرآن 9 ناشر به دلیل عرضه قرآن‌های بدون مجوز متخلف شناخته شدند که پس از بررسی‌های صورت گرفته ما با آن‌ها برخورد کردیم.

وی با بیان اینکه پس از باخبر شدن از عرضه قرآن‌های بدون مجوز چاپ، آن‌ها را از سطح نمایشگاه بین‌المللی قرآن جمع‌آوری کردیم، افزود: 2 ناشر بدون داشتن مجوز چاپ اقدام به عرضه قرآن کریم در نمایشگاه کرده بودند که پس از گزارشی از سوی مسئولان سازمان دارالقرآن اقدام به جمع‌اوری این قرآن‌ها کردیم.

 سالاریان از تخلف 7 ناشر و عرضه قرآن بدون مجوز نشر خبر داد و گفت: برخی از این ناشران مدعی بودند که مجوز نشر دارند اما به برخی دیگر که این مجوز را نداشتند اخطار دادیم که تا دوشنبه 22 خردادماه باید از از سازمان دارالقرآن مجوز نشر هم بگیرند.

مدیر بخش ناشران نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به ناشران هشدار داد تا زمان تعیین شده مجوز نشر قرآن را ارائه دهند و افزود: در غیر این صورت تمامی قرآن‌های بدون مجوز نشر را از سطح نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم جمع‌آوری کرده و با متخلفان برخورد می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه تلاش ما این است که در نمایشگاه قرآن حتی یک تخلف هم وجود نداشته باشد، خاطر نشان کرد: سال گذشته اقدامات خوبی صورت گرفت امسال هم با هماهنگی‌های صورت گرفته مقرراتی تدوین کردیم که برخی ناشران توجه چندانی نداشتند و اقدام به عرضه قرآن‌های بدون مجوز کردند. در تلاش هستیم با همکاری مسئولان سازمان دارالقرآن تخلفات را به صفر برسانیم.

گفتنی است: احمد زرنگار معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن سازمان دارالقرآن با اشاره به عرضه قرآن‌های بدون مجوز و مشخص شدن تخلف 9 ناشر، از ارائه گزارش تخلفات به مسئولان وزارت ارشاد خبر داده بود.

منبع: فارس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)