دولت حامی ناشران باشد  

  • پنج شنبه, 26 مرداد 1396 ساعت 10:26
  • منتشرشده در نشر

 

نویسنده کتاب «تازه به دوران رسیده ها»با ابراز خرسندی از پیشنهاد دکتر صالحی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: بزرگترین کمک وزیر جدید به حوزه نشر اصلاح سیستم توزیع کتاب است.

 

به گزارش چاپ و نشر، دکتر علی شمیسا درباره معرفی سید عباس صالحی، به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیان کرد: شناختی از وی به صورت نزدیک ندارم ولی تعریف های زیادی از او در حوزه نشر شنیده ام.

وی افزود: عباس صالحی به دلیل حضور درحوزه نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای تصدی گری این وزارتخانه گزینه خوبی است و حداقل ناشر کتاب های خودم خیلی از معرفی وی، خوشحال بود.

نویسنده کتاب «بازی‌های روانی مردم» اظهار کرد: دولت در حوزه نشر باید حامی ناشران و بهبود سیستم توزیع کتاب باشد و می تواند این برنامه ها را در قالب اعطای یارانه یا طرح های فصلی کتاب انجام دهد تا کتاب بیشتر و بهتر به دست مردم برسد.

شمیسا درباره تاثیرات حضور سید عباس صالحی در حوزه نشر ابراز کرد: بزرگترین کمک وی برای حوزه نشر اصلاح سیستم توزیع کتاب است.

نویسنده کتاب «تازه به دوران رسیده ها» با بیان اینکه باید سیستم توزیع کتاب در کشور مکانیزه شود، گفت: متاسفانه خیلی از کتابها در مراکز استان ها منتشر می شوند ولی در شهرستان ها و نقاط دوردست توزیع نشده یا اطلاع رسانی خوبی برای معرفی کتاب صورت نمی گیرد. همچنین باید در سیستم توزیع کتاب سهم جدی تری برای تبلیغات در نظر گرفته شود.

 

منبع: ایسکانیوز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)