حضور ناشران ایرانی، در نمایشگاه کتاب فرانکفورت

  • دوشنبه, 17 مهر 1396 ساعت 10:01
  • منتشرشده در نشر

نمایندگان تشکل‌های نشر و ۱۶ ناشر ایرانی از ۱۹ مهر در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور خواهند داشت.

 

به گزارش چاپ و نشر، مدیر موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی با اعلام این خبر گفت: ناشران ایرانی تا ۲۳ مهر که روز پایانی نمایشگاه فرانکفورت است به معرفی جدیدترین دستاورد‌های نشر ایران می‌پردازند.

امیر مسعود شهرام نیا افزود: در نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۸۰ کشور حضور دارند و ناشران ایرانی در قالب غرفه ملی و به صورت مستقل در این نمایشگاه شرکت می‌کنند.

مدیر موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی گفت: امسال، نمایندگان نشر ایران در بخش بزرگسال و کودک حضور خواهند داشت و پنج تشکل نشر و آژانس‌های ادبی "پل" و " تماس " در غرفه ایران فعالیت می‌کنند.

شهرام نیا درباره بخش گرنت (طرح حمایت از انتشار کتب ایرانی) در نمایشگاه کتاب فرانکفورت افزود: این بخش که به خرید و فروش حق انتشار آثار می‌پردازد کتابچه‌های خوبی را به زبان‌های انگلیسی و آلمانی عرضه می‌کند و امیدواریم گرنت به جهانی شدن کتاب ایران کمک کند.

مدیر موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی گفت: بخشی هم به معرفی نمایشگاه کتاب تهران اختصاص دارد تا در فرصت نمایشگاه کتاب فرانکفورت بتوانیم تعامل‌های بین المللی را بیشتر کنیم.

شهرام نیا افزود: شعار امسال ما "افزایش کیفیت حضور" در نمایشگاه فرانفکورت است و به همین دلیل سعی کرده ایم تخصصی‌تر عمل کنیم.

وی در خصوص کتاب‌های ارائه شده در نمایشگاه گفت: امسال جدیدترین آثار استاد فرشچیان رونمایی می‌شود و از تصاویر و تذهیب‌های ایشان در نمایشگاه استفاده می‌کنیم.

مدیر موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی افزود: ما برای "روز ایران" در نمایشگاه برنامه‌های اجرای موسیقی و تعزیه را پیش بینی کرده ایم.

شهرام نیا درباره نویسندگان حاضر در نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت: امسال نویسندگانی، چون الهام فلاح، محمد رضا شمس، مصطفی رحماندوست، رویا مکتبی فرد، محمد برآبادی، جعفر شیرعلی نیا و غلامرضا امامی در این نمایشگاه حضور دارند.

وی درباره سابقه نمایشگاه فرانکفورت افزود: سابقه این نمایشگاه به ۶۸ سال قبل می‌رسد؛ تعدادبازدیدکنندگان این نمایشگاه در سال گذشته ۲۷۸ هزار نفر بود و در آن سال بیش از هفت هزار ناشر در آن شرکت کردند.

شهرام نیا گفت: امسال، کشور فرانسه مهمان ویژه نمایشگاه است و فرانسوی‌ها اعلام کرده اند ۱۳۴ نویسنده در غرفه شان حاضر می‌شوند و ۲۰۰ رمان مختلف را عرضه می‌کنند.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت یکی از معتبرترین نمایشگاه‌های کتاب در جهان است. بازدید از این نمایشگاه در روز‌های اول برای متخصصان است و روز پایانی عموم برای خرید کتاب مراجعه می‌کنند. این نمایشگاه محلی برای تعامل بین المللی ناشران و نویسندگان در حوزه نشر است و جنبه اقتصادی آن برای آن‌ها پررنگ‌تر است.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)